Ryzen 5 5500 oyunda 96 derece oluyor

EienTheGreat

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520m-a pro - R5 5500 - Rx6700 - 16 gb ram - 512gb ssd - 650w psu
İyi Sosyaller, normalde takılırken MSI Afterburner açıp bir değerlere bakayım dedim. NFS Heat oynuyordum ayarlar her şeyde çekebileceğim en üstte 1080p Ultra, çekilebilecek her ayarı maksimuma çektim. 55-60 FPS akıcı bir şekilde oynuyorum 10-15 ddakika sonra sol üste bir baktrım işlemci 96-97 derecelerde geziniyor. Sistem darboğaz yapıyor ayrıca işlemci kullanımı %60 civarlarında geziyor. Stok fan takılı termal macun yok (bir durumdan ötürü işlemciyi sökmem gerekti ve o ara macunuda temizledim yenisini alamıyorum şu anda. Kasam Vento VG14FE, 1 önde 1 egzoz fan olacak şekilde 2 fan var. Sistemimi aşağıya bırakıyorum ben bu derecelerin normal olmadığını düşünüyorum, neler yapılabilir fikirde verirseniz sevinirim. Termal macun dışındaki fikirleriniz daha önemli, en kısa sürede onu halledeceğim zaten.

R5 5500
RX6700 10GB (XT değil)
Apacer Panther 16 GB RAM 3200MHz
512 GB NVMe2SSD
MSI A520M-apro

Termal macun dışındaki fikirlerimizin daha önemli olduğunu belirtmişsiniz ancak termal macun tek seçeneğiniz. Belki voltaj düşürebilirsiniz ama bunların hiçbiri çözüm değil.

Termal macun dışındaki fikirlerimizin daha önemli olduğunu belirtmişsiniz ancak termal macun tek seçeneğiniz. Belki voltaj düşürebilirsiniz ama bunların hiçbiri çözüm değil.

Termal macunun şu an en önemli çözüm olduğunu biliyorum zaten. Onu halledeceğim için belirtmenize gerek yok anlamında yazdım. Yine de teşekkür ederim.

Termal macun varken sıcaklık değeriniz neydi? Bence macunsuz ve stok fan ile normal bir değer veriyor. Macun şart.

Termal macunun şu an en önemli çözüm olduğunu biliyorum zaten. Onu halledeceğim için belirtmenize gerek yok anlamında yazdım. Yine de teşekkür ederim.
Fan değiştirmekte sıcaklığı azaltacaktır. Stok fan ile çok iyi performans vermiyor.

Termal macunla aşırı zorladığım vakitlerde 80 civarı takılıyordu. Onun dışında yükte de olağan derecelerde takılıyordum. Yaz sıcağınında etkisi olabilir muhtemelen.

Termal macunla aşırı zorladığım vakitlerde 80 civarı takılıyordu. Onun dışında yükte de olağan derecelerde takılıyordum. Yaz sıcağınında etkisi olabilir muhtemelen.
Kasanızın hava akışı nasıl?
Stok fan ile yükte 80 derece vermesi normal. Tek ihtiyacınız zaten sizin de bildiğiniz üzere termal macun.

Geri
Yukarı