Ryzen 5 5500 - RX7600 sistemde format sonrası eski performans alınamıyor

Omerk_k

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ5-11400H
16GB RAM
500 GB SSD + 1TB HDD
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba, genel olarak birçok sorunum var. Bilgisayara 2 gün önce format attım. Sıfırdan bütün driverları kurdum.
Sırasıyla yazıyorum:
1. Google çeviri yapmıyor hiçbir şekilde düzeltemedim.
2. videolarda videonun yukarı tam ortasında beyaz ince bir çizgi çıkıyor gidip gidip geliyor monitörden mi diye baktım videoyu büyültünce ortada en üstte küçültünce de küçük videoda üst ortada çıkıyor dediğim gibi.
3. örnek veriyorum Twitch'de arkada yayın ya da video açık Valorant'a girdim mesela Alt Tab yaparken Valorant donuyor ya da bilgisayar ufak bir süreli donuyor.
Format atmadan önce bilgisayara yük testi yapmıştım hiçbir sorunda çıkmadı kapanma çökme yanma vs. gibi derecelerde oldukça normaldi.
Sistem:
Ekran kartı: Pulse Sapphire 7600.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
RAM: Kingston Beast 3600 8X2.
Anakart: ASUS TUF A520M Plus.
SSD: PNY CS2230 500GB.
Eski Laptop'tan kalma 5400RPM 1TB sağlığı iyi durumda olan bir HDD taktım formatlamadan önce.
Bu sağlık ve yük testlerini tanınan bilinen uygulamardan yaptım sorun nedir bilmiyorum.
Sistem derece kullanım seviyesi ve çeviri hatası:

1710454625209.png

1710454744757.png

Merhaba, genel olarak birçok sorunum var. Bilgisayara 2 gün önce format attım. Sıfırdan bütün driverları kurdum.
Sırasıyla yazıyorum:
1. Google çeviri yapmıyor hiçbir şekilde düzeltemedim.
2. videolarda videonun yukarı tam ortasında beyaz ince bir çizgi çıkıyor gidip gidip geliyor monitörden mi diye baktım videoyu büyültünce ortada en üstte küçültünce de küçük videoda üst ortada çıkıyor dediğim gibi.
3. örnek veriyorum Twitch'de arkada yayın ya da video açık Valorant'a girdim mesela Alt Tab yaparken Valorant donuyor ya da bilgisayar ufak bir süreli donuyor.
Format atmadan önce bilgisayara yük testi yapmıştım hiçbir sorunda çıkmadı kapanma çökme yanma vs. gibi derecelerde oldukça normaldi.
Sistem:
Ekran kartı: Pulse Sapphire 7600.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
RAM: Kingston Beast 3600 8X2.
Anakart: ASUS TUF A520M Plus.
SSD: PNY CS2230 500GB.
Eski Laptop'tan kalma 5400RPM 1TB sağlığı iyi durumda olan bir HDD taktım formatlamadan önce.
Bu sağlık ve yük testlerini tanınan bilinen uygulamardan yaptım sorun nedir bilmiyorum.
Sistem derece kullanım seviyesi ve çeviri hatası:

Eki Görüntüle 2141169

Eki Görüntüle 2141173

Windows 10 yapar mısın 11 sıkıntılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı