RX 570 sistemde format sonrası performans düşüşü

Tonio

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
James Donkey 240
Ekran kartı
Radeon rx 570
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Merhabalar geçtiğimiz gün sisteme format attım. Format sonrası driverlarımı ve Windows Update'ini de yükledim. Bir şeyi yanlış mı yaptım format esnasında bilmiyorum, şu anda sistemimde SSD olmasına rağmen, Alt+Tab işlemim çok yavaş ve işlem esnasında ekran kararıyor arkadaki de sesler de o an yok oluyor(müzik, Discord vs.) Önceden böyle bir sorunum yoktu. Bunun yanında oyunlarda da önceden aldığıma göre az da olsa daha düşük bir FPS alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın sıcaklık değerlerinde bir artış oldu mu acaba bende format attıktan sonra ısım aşırı derecede arttı, konu açtım ama kimse bakmadı bile ne yapacağımı şaşırdım açıkçası aynı ekran kartı bende de var.

Sürücüleri nereden indirdiniz? Ayrıca CrystalDiskMark sonucunu atar mısınız?
Ekran kartı için amdnin kendi sitesinden indirdim onun dışında harici bir şey indirmedim. Bi etkisi olur mu bilmiyorum format ekranında gözüken disklerime biçimlendirme işlemi yapmıştım.
crystal.png

Sorun SSD, ekran kartı değil. Ben de JD240 kullandım, lanet olsun 20-80 MB/s arasında kalıyor ve Windows'ta takılmalara sebep oluyordu. Yeni SSD aldım düzeldi, yeni SSD alırsan düzelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun SSD, ekran kartı değil. Ben de JD240 kullandım, lanet olsun 20-80 MB/s arasında kalıyor ve Windows'ta takılmalara sebep oluyordu. Yeni SSD aldım düzeldi, yeni SSD alırsan düzelir.

Dostum benim SSD hakkındaki yorumunuz ne olur sizce M.2 almama gerek var mıdır?
James Donkey 240 GB " 2 Max 3 sene olmuştur. "

1642256702507.png

Kingston 120 GB " 5 6 senesi vardır."

1642256917062.png

Sağlık test sonuçları

1642257998283.png

Son düzenleme:
Dostum benim SSD hakkındaki yorumunuz ne olur sizce M.2 almama gerek var mıdır?
James Donkey 240 GB " 2 Max 3 sene olmuştur. "

Eki Görüntüle 1270788

Kingston 120 GB " 5 6 senesi vardır."

Eki Görüntüle 1270791

Kingston SSD için sağlık testi yapıp değerlerine göre Windows'u taşıyabilirsiniz gerçekten JD SSD alınmaz, bu SSD'nin 1 adet yongası bulunduğu için zaman içinde ağırlaşmaya başlar takılır bu kaynağa'da bakabilirsiniz.

Kingston SSD için sağlık testi yapıp değerlerine göre Windows'u taşıyabilirsiniz gerçekten JD SSD alınmaz, bu SSD'nin 1 adet yongası bulunduğu için zaman içinde ağırlaşmaya başlar takılır bu kaynağa'da bakabilirsiniz.

Tamamdır teşekkürler. Farklı bir SSD yakın zamanda alacağım.

Geri
Yukarı