Ryzen 5 5500 sistem yükseltme tavsiyesi

sadikyavas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba aktif kullandığım sistemim eskidi ve çok fazla para harcamadan güncelleme yapmak istiyorum.

Aktif sistemim;
i5 6600 - MSI H170 Gaming M3 - 16 g - MSI R9 390.

İlk etapta anakart ve işlemciyi satıp, Ryzen 5 5500 - Gigabyte'ya da MSI A520 giriş seviyesi bir anakart ile güncelleyip devam etmek istiyorum.

Alacagım ürünler 5.000 ₺ civarı tutuyor. Benim anakart ve işlemci 1.000 ₺ ediyor. Şimdilik sistemi MSI R9 390 ile bir süre daha kullanacağım.
Sorum şu değer mi?

2. el bakarsan daha ucuza bulabilirsin. Eğer ileride ekran kartını da değiştireceksen ramler ile beraber değiştirmeni öneririm. (BIOS güncellemesi gerekebilir.)

2. el bakarsan daha ucuza bulabilirsin. Eğer ileride ekran kartını da değiştireceksen ramler ile beraber değiştirmeni öneririm.
Baktım hocam ikinci ele ama sıfırı daha ucuz neredeyse :) şaka bir yana işlemcide 100 - 200 tl maksimum fark var. keza anakartta öyle aralarında kaçacak bir fiyat farkı yok yoksa bende öyle başladım ama malesef. sıfırı daha ucuz yada aynı fiyat

Baktım hocam ikinci ele ama sıfırı daha ucuz neredeyse :) şaka bir yana işlemcide 100 - 200 tl maksimum fark var. keza anakartta öyle aralarında kaçacak bir fiyat farkı yok yoksa bende öyle başladım ama malesef. sıfırı daha ucuz yada aynı fiyat
Doğru dediniz. Bende şimdi 2. el fiyatlarını kontrol ediyordum ve neredeyse 0 üründen daha pahalıya satıyorlar.

Geri
Yukarı