Ryzen 5 5500 voltaj düşürme

Yusuf aktürk

Centipat
Daha fazla  
İşlemcim Ryzen 5 5500. PC kapanıyor, ısıdan dolayı oldugunu düşünüyorum. Voltaj düşürme yapacağım ancak Ryzen 5 5500 için hiç konu görmedim. Voltaj ile frekansı kaç yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
5500 kolay kolay ısınıp kapanabilecek bir işlemci değil dediğiniz doğruysa da termal macunu yenileyip sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca işlemci voltaj ayarlarıyla oynamak gereksiz, kimi zamanda zararlı bir işlem.

Anakartım Gigabyte voltaj ile frekansı kaç yapmam lazım?

5500 kolay kolay ısınıp kapanabilecek bir işlemci değil dediğiniz doğruysa da termal macunu yenileyip sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca işlemci voltaj ayarlarıyla oynamak gereksiz, kimi zamanda zararlı bir işlem.

10dakikadır Power testi yapıyorrum sonuclar böyle ama oyunda neden kapanıyor anlamıyorum.

1711211855903.png

Alalı 1 yad a 1.5 sene oldu ne yapmalıyım.

15.dkda testi durdurdum kapandı

10dakikadır Power testi yapıyorrum sonuclar böyle ama oyunda neden kapanıyor anlamıyorum.

Eki Görüntüle 2148521

Alalı 1 yad a 1.5 sene oldu ne yapmalıyım.

15.dakikada testi durdurdum kapandı.

RAM'den dolayı olabilir. Bende oluyordu. XMP kapayın eğer devam ederse Memtest yapıp konu açın sonuçlarım normal mi diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı