Ryzen 5 5500U Apple logosunda takılma

Bsd Kaymak

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
WD SN530
Ekran kartı
Vega 7
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500U
Merhaba, sistemim aşağıda belirtildiği gibi:

Ryzen 5 5500U
Intel WiFi AX200 (BT desteği de var, aynı şekilde)
NVMe Disk, markası ise: Western Digital PC SN530 SDBPNPZ-512G-1027

Configim ise: config.plist

Yaşadığım sorun: Kernel Issues | OpenCore Install Guide linke giremiyorsanız ise hata şu: [EB|#LOG:EXITBS:START] (Takılma burada duruyor. Son gelen çıktı.)

Şu ana kadar AMD_Vanilla/patches.plist at master · AMD-OSX/AMD_Vanilla bu linkteki arkadaş ile kerneli patchledim fakat yüklenme barı bile gelmedi, bu sefer sadece logoda takıldı. Hata aynı hata.

Ben yapamamış olabilirim, o yüzden kerneli de patchleyebilirsiniz. Önerdiğiniz her şeyi denemede gayretliyim açıkçası. Şunu belirtmek istiyorum sadece, Linux'ta olduğum için adam akıllı bir şekilde config.plist'i düzenleyemiyorum. O yüzden interaktifi az olan işler isterseniz çok sevinirim. Teknik herhangi bir bilgiyi göndermekten erinmem. :)

NootedRed kullanıyorum, zaten configi açınca görürsünüz. Actions'tan en son buildi aldım, aldığım buildin linki: CI · NootInc/NootedRed@290115c (Aşağıdaki Artifacts kısmından indirebilirsiniz.)

Son olarak, osxinfo'da paylaşılan Big Sur imajını kullanıyorum.
Sistemi daha kurmadım, boot etmeye çalışıyorum.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam şuanda yuklenmiyor bendede aynı işlemci var ve ACPI hatasına takılıyorum

Buyuk ihtimal sizdede oyle olacak.

Ben ACPI'da takılmıyorum.

Biraz daha sabır. Bir kaç aya oturacak.

Aynen hocam, ben de öyle düşünüyorum. Ama hatanın köküne inmek istiyorum bakalım birkaç çözüm daha denedim şu ana kadar, hepsi hüsran. Verdiğim linkteki BIOS kategorisi çözümlerini deneyeceğim bugün. Anlamadığım kısım kernel patchi yapınca neden çalışmadığı.

Ben ACPI'da takılmıyorum.

Aynen hocam, ben de öyle düşünüyorum. Ama hatanın köküne inmek istiyorum bakalım birkaç çözüm daha denedim şu ana kadar, hepsi hüsran. Verdiğim linkteki BIOS kategorisi çözümlerini deneyeceğim bugün. Anlamadığım kısım kernel patchi yapınca neden çalışmadığı.
Hocam efinizi gonderebilirmisiniz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı