Elektronik Ryzen 5 5600 2745 TL

Almayı düşünüyorum fakat r5 3600'den geçeceğim değer mi farka? Fiyat daha da düşer mi ve 5600x mi alsam almışken bilemedim.

@PPrens Ryzen 5 3600 günümüz için hala güçlü sayılabilecek bir işlemci. Oyun oynayıp, hobi amaçlı bilgisayar kullanıyorsanız yükseltmenizi önermem. Bunun yerine ekran kartında yükseltmeye gitmeniz daha mantıklı olur bence. 2K monitör, RX6700XT ve Ryzen 5 3600 çok iyi üçlü mesela.

@PPrens Ryzen 5 3600 günümüz için hala güçlü sayılabilecek bir işlemci. Oyun oynayıp, hobi amaçlı bilgisayar kullanıyorsanız yükseltmenizi önermem. Bunun yerine ekran kartında yükseltmeye gitmeniz daha mantıklı olur bence. 2K monitör, RX6700XT ve Ryzen 5 3600 çok iyi üçlü mesela.
Ekran kartını bi anlık hevesle aldım pişman da oldum. Valorant, Just Cause, RDR, Witcher 3 felan oynuyorum. Onun dışında öyle çok da oyunsever değilim fakat yeni oyunları ultraya alınca kasıyor olması çok sinirimi bozuyor. O yüzden almayı düşündüm.

Önceki başlıkta oyun vermiyordu büyük ihtimal. Bu veriyorsa daha fazla indirim olacağını sanmıyorum. Olursa benzeri olur. 10 gün önce 2. el Ryzen 2600'ü 1.500 liraya sattım.

Son düzenleme:
İndirim sepette uygulanıyor.

Ayrıca Ryzen 5 5500 1796 TL
Hangi ekran kartına kadar destekler ve darboğaz yapmaz?

Birde uygun anakart ve ram tavsiyesi alabilir miyim?

Son düzenleme:
Çok arada kaldım. Blackfriday de daha inmez mi ?

Hangi ekran kartına kadar destekler ve darboğaz yapmaz?

Birde uygun anakart ve ram tavsiyesi alabilir miyim?
Ben 3080'le kullanacağım.

Daha da düşer diye beklemeyin, yapıştırın. 147 dolara denk geliyor, zaten işlemcinin çıkış fiyatı 200 dolardı.
Ama çıkış fiyatından aşağıda satılmıyor mu şu an ?

Almanya'da 140 Euro şu an. Blackfridayde 120 falan görülür minimum da burada da iner mi acaba.

Almanya'da 140 euro şu an. Black Friday'de 120 falan görülür minimum da burada da iner mi acaba?

İnebilir ama bizde malum döviz kuru sabit kalmayabilir hocam o yüzden dedim. Yine de siz bilirsiniz. Newegg'te de 139 dolar şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı