Ryzen 5 5600 90 derece

Stok soğutucu kullanıyorsanız yeni bir soğutucu alın. Ayrıca termal macununuz nedir?

Sistemi yeni aldım termal macun sürülü mü bilmiyorum stok soğutucu kullanıyorum ne almamı önerirsiniz SE-224-XT almamı önerdi arkadaşlarım.

Zarar verir mi peki hocam işlemciye?

BIOS'ta PBO ve CPB açıksa kapatın. Performans düşüşü biraz olacaktır ama ciddi soğur. Stok fan ise yetmiyordur. Termal macun kalitesizse soğutmuyordur. Kasa sirkülasyonu kötüyse soğutmuyordur.

PBO ve CPB açık, stok fan kullanıyorum, termal macun sürülü mü bilmiyorum İncehesap'tan hazır sistem olarak geldi 1 kere garantiye gönderdim o zaman sürdüler mi bilmiyorum, PBO ve CPB kapatınca düşüyor ama açık kalmasını istiyorum soğutucu alabilirim 1-2 aya beni idare eder değil mi?

Sistemi yeni aldım termal macun sürülü mü bilmiyorum stok soğutucu kullanıyorum ne almamı önerirsiniz SE-224-XT almamı önerdi arkadaşlarım.

Zarar verir mi peki hocam işlemciye?
Yani adamlar kendisi itiraf etmiş dandik soğutucu koyduklarını. Bir zararı olmaz ama seninle aynı durumu yaşamış biri olarak yüksek fan sesinden rahatsız olduğum için ve içim rahat etmediği için 400TL'ye bir soğutucu aldım 93 dereceden 65 70 derecelere kadar düştü. Karar senin. Uzun süreli bu sıcaklıklarda kullanmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum ben hocam.

Yani adamlar kendisi itiraf etmiş dandik soğutucu koyduklarını. Bir zararı olmaz ama seninle aynı durumu yaşamış biri olarak yüksek fan sesinden rahatsız olduğum için ve içim rahat etmediği için 400TL'ye bir soğutucu aldım 93 dereceden 65 70 derecelere kadar düştü. Karar senin. Uzun süreli bu sıcaklıklarda kullanmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum ben hocam.

Soğutucu ne almalıyım? Performax 120H, SE-224-XT? Arkadaşlarım bu ikisinden birini öneriyor eğer daha iyisi varsa atabilir misiniz? Bütçe 1K üstüne çıkamam maalesef, renk şekil önemli değil kaliteli olsun ve iyi soğutsun.

Ayrıca CPB ve PBO kapatmayın işlemci turbo frekansa çıkmazsa bir anlamı yok zaten. Performans çok düşer. Bütçeniz yoksa bir kaç ay idare edin bir sorun yaşamazsınız.

SE 244 XT'den mi bahsediyorsunuz hocam?

Evet ondan bahsediyorum onun 214XT versiyonunu kullanıyorum benim işlemcim i5 10400F güçlü bir işlemci değil ama 53 derecede geziyor oyunlarda sizinkide bence 60 olur Max.

Ben bütçem kısıtlı olduğu için Snowman T4 almıştım. Beklediğimden çok daha iyi çıktı. 400TL için fazlasıyla iyi.
Ancak bütçen çıkarsa Performax PERFAN-120-H İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe öneririm.

Snowman'in iyi t Ultra diye bir soğutucu vardı onu çok övüyorlardi hatırlıyor musun?

Bende aynı sorunu yaşıyorum voltaj ayarı yaptım öyle 95'ten 85'e indi voltajı 1.075 olarak düşürdüm hızı 4.2'ye sabitledim. Ancak hala sıkıntı yaşıyorum işlemci 85 olsa da RTX 3060 ekran kartı da 85 derecelerde çalışıyor. Kasa fanları yanlış mı takıldı diye düşünüyorum onu da tam anlayamadım egzoz fanı ne tarafa bakacak bilen varsa yazabilir mi korumalı taraf orijinalde dışarıya bakiyordu korumalı tarafı içeri çevirdim işlemci sıcaklığı 79'larda şu an için ama olmadı gibi hissediyorum. Temperli camı çıkarınca işlemci 66 ekran kartı 76'yı gördü maximum çünkü.

Geri
Yukarı