Ryzen 5 5600 alınır mı?

azataydnx

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba,
Sistemim şu an.
Ryzen 5 2600 X
Gigabyte RTX 2060.
16 GB 3200 MHz RAM ve 500 GB SSD.
Ağırlıklı Valorant oynuyorum. 165 Hz monitörüm var. İleride 280'e yükseltmeyi düşünüyorum. Ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum ancak alınır mı? Bu bütçeye farklı bir seçenek var mı sormak istiyorum. İnternetten mi almalıyım yarın gidip Teknosa'dan mı satın almalıyım karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@azataydnx Eğer monitörünüzü ilerleyen zamanlarda 280 Hz olarak güncelleyecekseniz, 5600 işlemci almanız biraz mantıksız olacaktır. RTX 2060'lı sisteminiz şuan ki durumda zar zor 200 FPS veriyor olmalı, 5600 almanız, çok büyük bir fark attırmayacaktır çünkü ekran kartınızın limitlerine takılmaya başlayacaksanız. Benim de 5600X işlemcim var. Keşke vaktinde 5800X3D alabilseydim. Bütçeniz el vermiyorsa sorduğunuz işlemci işinizi görür ancak geleceğe dönük olmaz.

Son düzenleme:
@azataydnx eğer monitörünüzü ilerleyen zamanlarda 280 Hz olarak güncelleyecekseniz, 5600 işlemci almanız biraz mantıksız olacaktır. RTX 2060'lı sisteminiz şu anki durumda zar zor 200 FPS veriyor olmalı, 5600 almanız, çok büyük bir fark attırmayacaktır çünkü ekran kartınızın limitlerine takılmaya başlayacaksanız. Benim de 5600X işlemcim var. Keşke vaktinde 5800x3D alabilseydim. Eğer bütçeniz vermiyorsa sorduğunuz işlemci işinizi görür ancak geleceğe dönük olmaz.

Merhaba,
Valorant harici herhangi bir oyun oynamıyorum oynuyorsamda LoL veya CS2 giriyorum. Attığınız işlemci benim bütçemi fazlasıyla aşıyor. Yorum için teşekkür ederim.

Bu işinizi görür eğer bütçe arttırabilirseniz aşağıdaki soğutucu daha iyi olur.

Geri
Yukarı