Ryzen 5 5600 boşta 75 derece oluyor

HotFear27

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Fury 16 GB
Ekran kartı
Rtx 270 super
Anakart
Asus tuf b550
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar Ryzen 5 5600 işlemcim boştayken (yüzde 5-8 arası kullanımda yani masaüstünde) 65-75 derece arası çalışıyor.

Montaj hatası fan veya termal macun ile alakalı değil.
Çünkü güç kaynağımın fanı da sürekli dönüyor yani sürekli güç veriyor işlemciyi beslemeye çalışıyor.

İşlemciyi garantiye yolladım fakat 2 farklı anakartta denediklerini ve sorun olmadığını söyleyip bana tekrar yolladılar. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızda çok kötü bir hava akışı olmadığından emin misiniz? Fanınız stok soğutucu mu? Sıcaklıkları da üstüne ekleyince geriye pek bir şey kalmıyor zaten.

Islemci belli bir sicakliga gelene kadar fanini cok calistirmiyor olabilir

Bunları kontrol etsin konu sahibi arkadaş.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 79
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19,9 KB · Görüntüleme: 77
Arkadaşlar Ryzen 5 5600 işlemcim boştayken (yüzde 5-8 arası kullanımda yani masaüstünde) 65-75 derece arası çalışıyor.

Çünkü güç kaynağımın fanı da sürekli dönüyor yani sürekli güç veriyor işlemciyi beslemeye çalışıyor.

İşlemciyi garantiye yolladım fakat 2 farklı anakartta denediklerini ve sorun olmadığını söyleyip bana tekrar yolladılar. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.
Hocam çok tuhaf,yük altında kaç derece?

Undervolt yapın ve stok fan varsa değişin 3600 MHz 1V veya 0.95v yapın.

Montajda hata olduğunu düşünüyorum. Stok soğutucu ile bile bu sıcaklıklarda olmaz. Montajda hata olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuzdur. Ya termal macun ya da montaj. 6700K işlemcimde bunu çok yaşamıştım. 3-4 kez kurdum ama hata varmış daha sonra düzelmişti. Macunu temizleyin ve YouTube'dan bakarak monte etmeye çalışın.

Ben de yeni 5600 aldım arkadaşlarım da 5600X var. Ben Rampage coolmax fan aldım stok almak yerine, 400 lira şu an da, arkadaşlarım 75 80 alırken ben overclock lu 65 60 derece görüyor bence fan değiştir stok fanlar çok ısınıyor under volt yapın bir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı