Ryzen 5 5600 için soğutucu önerisi

Ozerf

Hectopat
Selam, NZXT 510 mid Tower kasaya sahibim. Önü mesh değil kapalı o yüzden hava akışı konusunda problem yaşıyorum, işlemci çok ısınıyor. İşlemci olarak Ryzen 5 5600 kullanıyorum. Bu işlemciye uygun hangi soğutucuyu önerirsiniz, önü kapalı kasaya sıvı soğutma almak mantıklı mıdır? Bütçem yaklaşık 800-900 TL ama performansı yüksek bir soğutucuya göre bütçemi biraz esnetebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bütçe nedir?

Selam, NZXT 510 mid Tower kasaya sahibim. Önü mesh değil kapalı o yüzden hava akışı konusunda problem yaşıyorum, işlemci çok ısınıyor. İşlemci olarak Ryzen 5 5600 kullanıyorum. Bu işlemciye uygun hangi soğutucuyu önerirsiniz, önü kapalı kasaya sıvı soğutma almak mantıklı mıdır? Bütçem yaklaşık 800-900 TL ama performansı yüksek bir soğutucuya göre bütçemi biraz esnetebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yeterli.

Teşekkürler hocam öneriniz için bu modeli görmüştüm. Deep Cool AK620 ile aralarında fark fazla olur mu, yoksa gereksiz midir? Deep cool da hoşuma gitmişti çünkü.

Hocam bütçem 800-900 civarında ama önerinize göre 1500'e kadar zorlayabilirim. Daha fazla zorlamak istemem çünkü o fiyat üstünde sıvı soğutucular başlıyor. Deep Cool AK620 modeli ile karşılaştım internette. Bu işlemci için yeterli midir, gereksiz midir biliyor musunuz? Bunun dışında önerilerinize açığım.

Teşekkürler hocam öneriniz için bu modeli görmüştüm. Deep cool AK620 ile aralarında fark fazla olur mu, yoksa gereksiz midir? Deep cool da hoşuma gitmişti çünkü.

Hocam bütçem 800-900 civarında ama önerinize göre 1500'e kadar zorlayabilirim. Daha fazla zorlamak istemem çünkü o fiyat üstünde sıvı soğutucular başlıyor. Deep cool AK620 modeli ile karşılaştım internette. Bu işlemci için yeterli midir, gereksiz midir biliyor musunuz? Bunun dışında önerilerinize açığım.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08WPD...e=380333&creativeASIN=B08WPDD6GD&linkCode=asn
Noctua güzel ama kasanın 160 mm desteklemesi lazım.

Arctic Freezer 34 Duo bakabilirsin ayrıca ama onun fiyatı 1400 sıvı soğutmaya yakın tabii performansı harika.

Yeni konular

Geri
Yukarı