Ryzen 5 5600 için soğutucu tavsiyesi

baranerfb

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşın sistemi için soğutucu bakıyoruz.

Anakart ve kasası bunlar. Peerless assasin 120 SE bakıyoruz da mATX olduğu için sorun olur mu? Ben daha uyguna da soğutursun dedim ama o almışken iyisi olsun diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Arkadaşın sistemi için soğutucu bakıyoruz.

Anakart ve kasası bunlar. Peerless assasin 120 SE bakıyoruz da mATX olduğu için sorun olur mu? Ben daha uyguna da soğutursun dedim ama o almışken iyisi olsun diyor.

Forum tavsiyesiyle bir süre önce aynı işlemciyle beraber aldım çok iyi iş çıkarıyor öneririm.

Forum tavsiyesiyle bir süre önce aynı işlemciyle beraber aldım çok iyi iş çıkarıyor öneririm.

Yani 5600 için AG400 bile yeterli ancak Assassin 120SE bütçe varsa onun alınması daha sağlıklı olur ileride işlemci upgrade falan ederse işine gelir.

ID-Cooling SE-224-XTS aldım geçen sene sıcaklıklar gayet stabildi, 2 ay önce arka kısmına bir fan daha ekledim. Thermal Grizzly Kryonaut termal macun ile boşta 35-39 Derece oyunlarda ise maksimum 62 dereceyi gördüm. Test ettiğim oyunlar Rust, Jedi-Survivor. Siz 2. fanı eklemek yerine direkt bunun 2 fanlı versiyonunu da alabilirsiniz. İşlemcim R5 5600 Auto OC modunda kullanıyorum.

Son düzenleme:
Yani 5600 için AG400 bile yeterli ancak Assassin 120SE bütçe varsa onun alınması daha sağlıklı olur ileride işlemci upgrade falan ederse işine gelir.

Hocam zaten ben de 120SE kullanıyorum ama herhalde boyuttan dolayı bir sıkıntı olmaz değil mi? Onun için sordum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı