Ryzen 5 5600 ileriye dönük mü?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600, b 550 anakart ile sistem toplamaya karar verdim. Parçaları da kaliteli seçmeye özen gösteriyorum. Bur noktada sorum şu, bu sistemi ileride 5800x3D ile Update etme imkanım nedir, malum stok sorunu olacak, yatırım boşa gitmiş olmaz mı?
Bu sebeple 13400F sistem toplayıp, ileride 13600K ile Update etsem daha mantıklı olmaz mı?
1080p oynayacağım, GTX 1060 (ileride 4060) ekran kartsız topluyorum.
Bütçe 15k.

Son düzenleyen: Moderatör:
7600X + B650 bir anakart daha iyi gider. 1060 ile idare edip ileride 7900XT bile takabilirsiniz 1080P için, güçlü bir işlemci çünkü.

7600X + B650 bir anakart daha iyi gider. 1060 ile idare edip ileride 7900XT bile takabilirsiniz 1080p için, güçlü bir işlemci çünkü.

Bu sistem çok mantıklı duruyor hocam ama sıvı soğutma ve 2K civarı kasa daha iyi olmaz mı? Ben pantes Eclipse P400 Air mid Tower beğenmiştim. Bu durumda bütçe aşılır gerçi.
Bir de satıcı olarak Amazon, Hepsiburada resmi satıcıları ya da vatan istiyorum. 16, 16.5k zorlar, alırım sistemi. Çünkü 5600 ileriye dönük durmuyor maalesef. Mümkün mü dediğim şekilde almam?

@Yerli padawan CG540 fiyatına göre oldukça iyi bir kasa üstüne oynamaya inanın hiç gerek yok. PC Hocası incelemesini yapmıştı bakabilirsiniz isterseniz.

SE-214-XT günlük kullanım ve oyunlar için yeterli gelecektir. Sıvı soğutma alacaksanız da 240mm fazlasıyla yeterli.

@Yerli padawan CG540 fiyatına göre oldukça iyi bir kasa üstüne oynamaya inanın hiç gerek yok. PC Hocası incelemesini yapmıştı bakabilirsiniz isterseniz.

SE-214-XT günlük kullanım ve oyunlar için yeterli gelecektir. Sıvı soğutma alacaksanız da 240mm fazlasıyla yeterli.
Kasanın dış görünüşünü çok beğenmedim de hocam, o sebeple söyledim. Attığım kasa daha iyi soğutma yapmaz mı? 7600 ısınıyor diye duyduğum için sıvı soğutma dedim aslında. Bütçeyi zorlayacağım 16 17 tekrar uğraşmak istemiyorum. Yine de sizin fikriniz önemli, çok anlamıyorum. Aslında geçen ay alacaktım ama telefon almak zorunda kaldığım için uzadı süreç.

@Yerli padawan Sıvı soğutucu olarak yukarıda ki attığım iyi gider.

Kasa olarak alternatif:

Uzun ekran kartı modeli almazsan:

Kasa olarak alternatif:

Kasa olarak alternatif:

Benim attığım kasadan iyi midir hocam? Bir de bu ürünler Hepsiburada, Amazon vs var mı veya ikameleri?

@Yerli padawan Bu şekilde alın o halde. Toplam 17K, tüm satıcılar güvenilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı