Ryzen 5 5600 işlemci Cinebench'de 3.3 GHz'i geçmiyor

Cinebench üzerindeyken sıcaklıklara baktınız mı? Oyun içinde multi-Core kadar güç harcamaz bu işlemciler.

65-70 derece arası değişkenlik gösteriyor Cinebench'de.

Cinebench üzerindeyken sıcaklıklara baktınız mı? Oyun içinde multi-Core kadar güç harcamaz bu işlemciler.

Oyunlarda 75-80 arası derecelere çıkıyor (Forza5-PUBG-vs.) Stok fandayım şimdilik undervolt yapar ilerleyen zamanlarda kule tipi alırım diyordum. Undervolt öncesi bir değerlere bakayım karşılatırmak için dedim ve sonuç olarak R23 de işlemcimin 4.4 GHz'lere çıkmadığını gördüm ve forumda konu oluşturdum.

Son düzenleme:
65-70 derece arası değişkenlik gösteriyor Cinebench'de.

Oyunlarda 75-80 arası derecelere çıkıyor (Forza5-PUBG-vs.) Stok fandayım şimdilik undervolt yapar ilerleyen zamanlarda kule tipi alırım diyordum. Undervolt öncesi bir değerlere bakayım karşılatırmak için dedim ve sonuç olarak R23 de işlemcimin 4.4 GHz'lere çıkmadığını gördüm ve forumda konu oluşturdum.
Hangi uygulamadan bakıyorsunuz hızlara?

Hangi uygulamadan bakıyorsunuz hızlara?

AMD Software'yi kenara açıyorum testi başlatıyorum. CPU freq 3.5 sabit test yapıyor.
Görev Yöneticisi'nden kontrol ediyorum orasıda 3.5 sabit, bir de CPU-Z'den bakıyorum orada da 3.5 sabitliyor, yetmiyor bir de Core Temp'den bakıyorum orada da durum aynı.

Sadece bir kere Ryzen Master üzerinden Auto OC yaptığımda R23 testinde 4.4 GHz de çalıştı fakat sıcalık 90 dereceye kadar fırladığı için testi 2 dakkika içinde kapatıp tekrardan OC'yi kapattım.

Dosya Ekleri

• geneldeğerer.png
    geneldeğerer.png
    231,8 KB · Görüntüleme: 14
  • masterOC.png
    masterOC.png
    78,3 KB · Görüntüleme: 13
AMD Software'yi kenara açıyorum testi başlatıyorum. CPU freq 3.5 sabit test yapıyor.
Görev Yöneticisi'nden kontrol ediyorum orasıda 3.5 sabit, bir de CPU-Z'den bakıyorum orada da 3.5 sabitliyor, yetmiyor bir de Core Temp'den bakıyorum orada da durum aynı.

Sadece bir kere Ryzen Master üzerinden Auto OC yaptığımda R23 testinde 4.4 GHz de çalıştı fakat sıcalık 90 dereceye kadar fırladığı için testi 2 dakkika içinde kapatıp tekrardan OC'yi kapattım.
BIOS'dan CBP kapalı olabilir. 90 dereceleri stok fanla görür.

İnternette baktığımda multi-Core'de 10898 puan alıyor benim 2000 puan yukarım, bilemiyorum tuhafıma gitti acaba benim işlemcim düşük güçte mi diye.
Oyunlarda 4.4 GHz'e kadar çıkan işlemci R23 testinde 3.5'i geçmemesi tuhaf.

Ryzen Master'dan fotoğraf istediğini varsayarak atıyorum.
BIOS'tan istersen onu da atarım tabii ki.

Buyurun değerlerin yorumunu yaparsanız çok sevinirim.

BIOS'tan atarsanız daha sağlıklı olur BIOS dışında yapmadığım için yönlendirmek istemiyorum elimden geldiğince yardımcı olacağım o işlemciyi UV ile performansı kökleyip ısıyı çok düşürmüştüm.

İnternette baktığımda multi-Core'de 10898 puan alıyor benim 2000 puan yukarım, bilemiyorum tuhafıma gitti acaba benim işlemcim düşük güçte mi diye.
Oyunlarda 4.4 GHz'e kadar çıkan işlemci R23 testinde 3.5'i geçmemesi tuhaf.

Ryzen Master'dan fotoğraf istediğini varsayarak atıyorum.
BIOS'tan istersen onu da atarım tabii ki.

Buyurun değerlerin yorumunu yaparsanız çok sevinirim.

Boost basmıyor işlemcin, ben 4.8 GHz de CPU-Z üzerinden 5100 puan alıyorum.

Geri
Yukarı