Ryzen 5 5600 nasıldır?

cc11

Decapat
Daha fazla  
İki sorum olacak.

1. Ryzen 5 5600 - B450M S2H V2 anakart ile uyumlu mu?
2. Ryzen 5 5600 stok fanı ile kullansam sorun olur mu genellikle LoL, CS:GO ve AAA oyunlar oynuyorum. Isınma yapar mı biraz araştırma yaptım herkes Snowman T6 Ultra modelini önermiş ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı işlemci var. BIOS'tan Core performence Boost Auto'dan disablede al ısınma düsüyor 60'lara. Açıkken 80 geçiyor(stok fanla)

Bende de aynı işlemci var. BIOS'tan Core performence Boost Auto'dan disablede al ısınma düsüyor 60'lara. Açıkken 80 geçiyor(stok fanla)
80 derece yüksek bir sicaklik değil ki stok fan icin. CPB kapatarak baya bir performans kaybediyorsun.

hocam aynı sorun bendede var ne yapmam gerekiyor tam anlatır mısınız.

80 derece yüksek bir sicaklik değil ki stok fan icin. CPB kapatarak bayağı bir performans kaybediyorsun.

Nasıl değil hocam yemek pişer.

80 derece yüksek bir sicaklik değil ki stok fan icin. CPB kapatarak baya bir performans kaybediyorsun.
Yeni bir soğutucu alana kadar yapılabilecek en mantıklı şey CPB'yi kapatmak olur. Aksi takdirde işlem yükü gerektiren her işlemde işlemci 85 derecelerde dolanır. İşlemciyi bozmaz ancak termal macunun daha hızlı kurumasına sebebiyet verir. Bu şekilde de gün geçtikçe sıcaklık değeri artar.

Hocam aynı sorun bende de var ne yapmam gerekiyor tam anlatır mısınız?

Nasıl değil hocam yemek pişer.

BIOS'a gir F7e bas sonra F9 Core performence Boost yaz çıkan yerde Auto'dan disablede al sonra F10 yap kaydet çık. Ben Corsair sıvı soğutucu aldım 65leri geçmiyor

80 derece yüksek bir sicaklik değil ki stok fan icin. CPB kapatarak bayağı bir performans kaybediyorsun.

Ryzen'ın kendi CPU programı bile sarı diyor o ısılara 95 de pert

Yeni bir soğutucu alana kadar yapılabilecek en mantıklı şey CPB'yi kapatmak olur. Aksi takdirde işlem yükü gerektiren her işlemde işlemci 85 derecelerde dolanır. İşlemciyi bozmaz ancak termal macunun daha hızlı kurumasına sebebiyet verir. Bu şekilde de gün geçtikçe sıcaklık değeri artar.
Macunun kurumasiyla sicakligin bir alakası yok. -50/+250C arasi çalışma araligi var çoğu macunun zaten.

Macunun kurumasiyla sicakligin bir alakası yok. -50/+250C arasi çalışma araligi var çoğu macunun zaten.
Sanırım mecburen ekstra bir soğutucu almam gerekiyor. snowman m401 Önermiş bir arkadaş buna ne diyorsunuz t6 ultraya kıyasla yarı fiyatına.

Geri
Yukarı