OCCT PSU testi sırasında PC kapanıyor

korsan0242

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Benim sorunum şu şekilde OCCT Power veya fullmark testi yaparken PC kendini otomatik direkt kapatıyor fakat elimde olan eski PC'den kalma.
NVIDIA G100 taktıgımda hiçbir sıkıntı yasamadan Power ve fullmark testi yapabiliyorum.
Sorun şimdi PSU'da mı yoksa ekran kartında'mı yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıyeten belirtmek isterim photosop kullanıyorum aktif olarak kapanma yapmıyor fakat oyuna girdigimde kendini kapatıyor.
PSU bu acaba ekran kartı PSU yetmıyor olabilir mi 2 seneden beri ugrasmadıgım yontem kalmadı ılk ıslemcı degıstırdım yıne sonra RAM degıstırdım yıne aynı artık ne yapacağımı bilmiyorum sistemim şu şekildedir;
Sistemim:
RX570 4 GB.
Ryzen 3 4100 3.8GHz.
G.Skill 2x8 3200 MHz 16 GB RAM.
1 tane 500GB M.2 SSD 1 tane de 1TB HDD.

Yeni PC alsam daha az uğraşırdım galiba 🥲

Tekrardan fullmark testi yaptığımda kapanma vs olmadı ama OCCT Power testi yaptığımda ekran kartı ve PSU birlikte işlem yüküne girince kapanıyor ihtimali var gibi.

Dosya Ekleri

• 5a3f2774-24ef-4567-963b-bbb2ac318acc.jpg
    5a3f2774-24ef-4567-963b-bbb2ac318acc.jpg
    141,7 KB · Görüntüleme: 36
  • Adsız.png
    Adsız.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
PSU sorunlu veya yetmiyor.

PSU 2017 da almıştım süresini doldurmuş olabilir mi elektrik yüzünden anakart 2 kere yaktım PSU zarar vermiş olabilir mi teşekkürler ve bazen acılmıyor arkadaki güç kapama tusunu kapatıp 5 sn bekleyıp tekrar start tuşuna basıyorum bazen 10 15 kere tekrarladıgım oluyor bazen de dırek acıyor sıkıntı olmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı