Ryzen 5 5600 oyunlarda tam frekansta kullanılmıyor

298784

Hectopat
Merhaba, AMD Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve bazı oyunlarda işlemci 50% kullanılmasına rağmen CPU frekans değeri çok değişiyor. 2.5 GHz oluyor, 3.3 GHz oluyor ama sürekli değişiyor. Ben sürekli 4.4 GHz olarak çalışmasını istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Sürekli 4.4 GHz çalışamaz. 13900K alsan bile tüm çekirdekler maksimum çıkabildiği değerde sabit kalamaz. 2.5 ya da 3.3 GHz olması normal işlemci gerekli hıza kendisi çıkar. OC yaparsan ayrı tabii.

Sürekli 4.4 GHz çalışamaz. 13900K alsan bile tüm çekirdekler maksimum çıkabildiği değerde sabit kalamaz. 2.5 ya da 3.3 GHz olması normal işlemci gerekli hıza kendisi çıkar. OC yaparsan ayrı tabii.
Testlerde görüyorum sürekli 4.4 GHz çalışıyor oyundayken. Bende öyle yapmak istiyorum. Tam perforrmansını alamıyormuş gibi hissediyorum.

Merhaba, AMD Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve bazı oyunlarda işlemci 50% kullanılmasına rağmen CPU frekans değeri çok değişiyor. 2.5 GHz oluyor, 3.3 GHz oluyor ama sürekli değişiyor. Ben sürekli 4.4 GHz olarak çalışmasını istiyorum, yardımcı olur musunuz?

4.4GHz ortalama 3.9 4 çalışması lazım yükte eğer çalışmıyorsa fazla ısnıyordur kasa içi soğutma ve macunlarıa bakınız.

4.4GHz ortalama 3.9 4 çalışması lazım yükte eğer çalışmıyorsa fazla ısnıyordur kasa içi soğutma ve macunlarıa bakınız.
Hayır fazla ısınmıyor. 3.9 görmüyor bile, birazdan 5 dakikalık oynayış videosu atacağım iyice bakarsınız.
Güç modunu yüksek performansa alırsan maksimum değerde çalışır.
Zaten Azurite güç planını kullanıyorum.

3.50 Ghz altına düşmemesi lazım. BIOS ayarından CPB açık mı?

Benim şuan boşta 4.25 4.30 civarı frekansı mevcut, işlemci kullanımı %7.

Boşta 0.1 ile 1 GHz arası çalışıyor hocam. Yani bir sürü şey açık arkada Google'da geziyorum falan 0.3 - 1 arası gidip gidip geliyor sürekli. BIOS ayarlarına bakacağım birazdan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izleyebilirsiniz değerlere bakmak için.

CPB açık evet. Ayarlar böyle:
1675244755723.jpeg

1675244763262.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı