Çözüldü Ryzen 5 5600 RTX 3060 sistemde oyunlar performanslı çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesPala

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix D30 8GB 3200 MHz DDR4 CL16 v Apacer Panther 8GB 3200MHZ DD
SSD veya HDD modeli
KINGSTON NV2 1TB 3500MB/2100MBS NVME PCIE M2 SSD
Ekran kartı
MSI VGA GeForce RTX 3060 Gaming X (OC) 12GB 192Bit
Anakart
Asrock AB350 Pro4
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600 3.5 Ghz 6 Çekirdek 32MB Cache Am4
Öncelikle merhaba.
Bilgisayarımı yavaş yavaş yükselttim buna rağmen performans sorunları yaşıyorum sebebini bir türlü çözemiyorum umarım yardımcı olabilirsiniz az önce aldığım.
Kayıt bu işlemci ve ekran kartı kullanımlarında bir sorun var sanırım daha önce ekran kartımı köküne kadar kullanıp işlemciyi az kullanıyordu ekran kartı ve işlemciyi değiştirdim ama nedense kasıyor bütün oyunlar yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Sıcaklıkları kontrol edebilir misiniz? Termal throttling yaşıyor olabilir sisteminiz, bu da performansın düşmesine neden olacaktır.

Ayrıca windows güç planı seçeneklerinden sisteminizin güç tasarrufu modunda olup olmadığını kontrol edin lütfen.
RAM gördüğüm kadarıyla 8 GB. 16 yaparsanız büyük fayda sağlar.

Hocam sistem güzel. Darboğaz yapmaması gerekiyor. Zaten videodan gördüğümüz kadarıyla da yapmıyor. Windows 11 kullanıyorsanız 10'a çevirip deneyebilirsiniz. Format atmam diyorsanız ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip baştan kurabilirsiniz.

Yoy İki Tane Yazdım İkiside 8 GB Forumlara Yabancıyım Biraz Düzgün Yazamadım

Hocam sistem güzel. Darboğaz yapmaması gerekiyor. Zaten videodan gördüğümüz kadarıyla da yapmıyor. Windows 11 kullanıyorsanız 10'a çevirip deneyebilirsiniz. Format atmam diyorsanız ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip baştan kurabilirsiniz.
Yeni Formatladım Aslında Ama Windows 10 A dönsem Düzelir mi Dönebilirm Düzelicekse

Öncelikle merhaba.
Bilgisayarımı yavaş yavaş yükselttim buna rağmen performans sorunları yaşıyorum sebebini bir türlü çözemiyorum umarım yardımcı olabilirsiniz az önce aldığım.
Kayıt bu işlemci ve ekran kartı kullanımlarında bir sorun var sanırım daha önce ekran kartımı köküne kadar kullanıp işlemciyi az kullanıyordu ekran kartı ve işlemciyi değiştirdim ama nedense kasıyor bütün oyunlar yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

GPU kullaınmı çok düşük. Çözünürlüğünüz nedir?

GPU kullaınmı çok düşük. Bence temiz bir format atın öyle deneyin. Eski ekran kartınızın driverları bazen pefrormans düşüşüne nedne olabiliyor.
Yeni Formatladım Komple Bir daha Yine Sorun Olunca Buraya Girdim Neden Bu Şekilde Anlamadım

GPU kullaınmı çok düşük. Çözünürlüğünüz nedir?
1920 1080 Monitörün Çözünürlüğü

@EnesPala Önce ekran kartı sürücünüzü DDU ile silin. Son sürücü olan 551.61 sürümünü indirip kurun. Windows 11 kullanıyorsanız indirirken seçmeyi unutmayın.
Hemen Yapıyorum Dikkat Edilmesi Gereken Bir Şey var mı DDU Kullanımı Kolay mı ?

Hemen Yapıyorum Dikkat Edilmesi Gereken Bir Şey var mı DDU Kullanımı Kolay mı ?
Dediğin Gibi DDu İle Temizleyip Tekrar Kurdum Ama Hala Aynı Ekran KArtı Kullanımı Düşük İşlemci Yüksek Başka Neyden KAynaklanır ki Bu

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-03 162744.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-03 162744.png
    190,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Sıcaklıkları kontrol edebilir misiniz? Termal throttling yaşıyor olabilir sisteminiz, bu da performansın düşmesine neden olacaktır.

Ayrıca windows güç planı seçeneklerinden sisteminizin güç tasarrufu modunda olup olmadığını kontrol edin lütfen.

Çözüm

Güç Planı Dengelideydi Yüksek performansa Aldım Ama Sıcaklıkları nasıl gözlemleyebilirim Afterburner dan mı ?

Pc Biosunu Resetledim Güç Planını Yüksek Performansa Çektim oyun 60 Fps Oldu Ama Sanırım İşlemcim Baya Isınıyor Stock Soğutucu Kullanıyorum Son Aldığım KAyıt Aşşağıda

Sanırım İyi Bir Soğutma Lazım Olucak Fiyat Perfornmans Ürünü Varmı Güzel

Son düzenleme:
Güç planı dengelideydi yüksek performansa aldım ama sıcaklıkları nasıl gözlemleyebilirim Afterburner'dan mı?

PC BIOS'unu resetledim güç planını yüksek performansa çektim oyun 60 FPS oldu ama sanırım işlemcim bayağı ısınıyor stok soğutucu kullanıyorum son aldığım kayıt aşağıda.

Sanırım iyi bir soğutma lazım olucak fiyat perfornmans ürünü var mı? Güzel.

Tamam normale dönmüş. Muhtemelen V-Sync acik o yuzden 60'a sabitlenmiş. Islemciniz cok sıcak. Iyi bir kule tipi sorununuzu çözecektir.

Geri
Yukarı