Ryzen 5 5600 sistem anlık olarak donuyor

mustafa deniz

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim şu şekilde:
Ryzen 5 5600.
B450M S2H anakart.
Adata D30 8x2 3200 MHz RAM.
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
RX 6700XT.
144Hz monitör.
Sorunum tam olarak şu. En basit oyunda ya da en zorlayıcı oyunda anlık olarak takılıyor 1 saniye sürüyor sürmüyor anlayamadım şekilde donuyor. Windows 10 da denedim aynı şekilde şu an Windows 11 kullanıyorum driverlerimi Driver Booster ile güncelliyorum güncel çıkıyor net de dogru düzgün bir bilgi bulamadım.

Driver Booster gibi driver güncelleme programları driverları saçma sapan kurup sistemin saçma sapan çalışmasına neden olabiliyor. Driver booster kullanmayın, driverları kendiniz eliniz ile kurun, bunun dışında SSD yerine HDD'ye sistemi kurup deneyin.

İşlemcinin ısı değerleri nedir?

Son düzenleme:
Driver Booster gibi driver güncelleme programları driverları saçma sapan kurup sistemin saçma sapan çalışmasına neden olabiliyor. Driver Booster kullanmayın, driverları kendiniz eliniz ile kurun, bunun dışında SSD yerine HDD'ye sistemi kurup deneyin.

İşlemcinin sıcaklık değerleri nedir?

Hocam sistemi HDD kurmak nasıl bir öneridir? Elinde kronk sorunu olmayan taş gibi M.2 SSD var.
Sadece ssd hız testi istenebilir.

Temiz kurulum yapıp sürücüleri güncel sitelerinden yükle.

Ve windows 10 kullan.
Sorunum windows 10 kullanırken de oluyordu

Driver Booster gibi driver güncelleme programları driverları saçma sapan kurup sistemin saçma sapan çalışmasına neden olabiliyor. Driver booster kullanmayın, driverları kendiniz eliniz ile kurun, bunun dışında SSD yerine HDD ye sistemi kurup deneyin.

İşlemcinin ısı değerleri nedir?
Gayet Serin çalışıyor sistemim fakat şunu sormak istiyorum size driver booster ın kurdugu driverleri silmem mi gerekiyor manuel güncellemem için

Sorunum windows 10 kullanırken de oluyordu

Gayet Serin çalışıyor sistemim fakat şunu sormak istiyorum size driver booster ın kurdugu driverleri silmem mi gerekiyor manuel güncellemem için
Ve elimde HDD yok maalesef

Hocam bilgisayarı formatlayıp driverları mümkünse elle kurun. Ayrıca bu işlemlerden sonra cpu gpu ve ram testleri yapın.

Sorunum Windows 10 kullanırken de oluyordu

Hocam en iyi sistemlerde bile anlık drop meydana gelebiliyor. Bunun sebebi herhangi bir parça olabiliyor.
Önerebileceğim şeyler Windows 10 kullanman, temiz kurulum yapıp sürücüleri kendi sitelerinden indirmen. AMD ekran kartlarının yeni sürücülerinde problem yaşandığını görüyorum, çoğu kişi eski sürücülerini kullanıyor onunla alakalı da olabilir.
Ek olarak CrystalDiskMark ile SSD hız testi yapıp sonuçlarını buraya atabilir misin?

Hocam sistemi HDD kurmak nasıl bir öneridir? Elinde kronk sorunu olmayan taş gibi M.2 SSD var.
Sadece ssd hız testi istenebilir.
Hocam bazen SSD ve ya Flash belleklerde sıkıntı varsa anlık olarak okuma ve ya yazmada 0mb olarak çalışabiliyor. Sıkıntı SSD de mi diye kontrol etmek amacıyla öyle dedim. Kronik sıkınıtılı olamayabilir fakat fabrikasyon hatalı da olabilir.

Kanka anakartının sitesine gir oradan yükle güncel driverları. Ben ilk aldığımda PC'yi birebir aynı sorun bende de oluyordu sorun o olur genellikle.

Hocam en iyi sistemlerde bile anlık drop meydana gelebiliyor. Bunun sebebi herhangi bir parça olabiliyor.
Önerebileceğim şeyler Windows 10 kullanman, temiz kurulum yapıp sürücüleri kendi sitelerinden indirmen. AMD ekran kartlarının yeni sürücülerinde problem yaşandığını görüyorum, çoğu kişi eski sürücülerini kullanıyor onunla alakalı da olabilir.
Ek olarak CrystalDiskMark ile SSD hız testi yapıp sonuçlarını buraya atabilir misin?
1673556413038.png

Kanka anakartının sitesine gir oradan yükle güncel driverları. Ben ilk aldığımda PC'yi birebir aynı sorun bende de oluyordu sorun o olur genellikle.
Bi 5 dakika zamanını alabilir miyim özelden müsaitsen eğer

Geri
Yukarı