Ryzen 5 5600 sistem donuyor

TheAviaTorX

Kilopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller herkese. 3 ay önce bir bilgisayar toplamıştım, her şey çok güzeldi. Fakat son zamanlarda bilgisayarımda kasmalar, donmalar var. Yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum.

Bilgisayar açılırken hesaba girme yerinde entera tıklayınca geç geliyor, şifre yazma yeri ve şifreyi yazınca geç yansıyor parola kısmına. Sonrasında ise masaüstünde bilgisayar açıldığında arama yerine tıklayınca geç açılıyor, donuyor, takılıyor ve aynı şekilde masaüstünde herhangi bir şey yaparken de böyle oluyor. Bu forumu açma sebebim de az önce bilgisayarımın komple donması ve hiçbir şeye basılmaması ardından da benim kasayı güç tuşundan tekrardan başlatmak zorunda kalmamdı.

Aynı şekilde bazen League of Legends oyununda oyuna giriş ekranında bilgisayar donuyor ve CTRL alt del yaparak oturumu kapatmak zorunda kalıyorum.

Bilgisayarımın özellikleri şunlardır; Ryzen 5 5600 işlemci, Sapphire RX 6700XT, Samsung SSD 980, WD Green SATA SSD ( sistem buna kurulu ), 8x2 Kingston Fury 3600MHz RAM, ASUS B450M-A II ve sıvı soğutma mevcut. Yardımcı olabilir misiniz?

1705655798124.png

1705655815078.png

Buyurun dediğiniz gibi yaptım.
Crystal Disk in tamamını paylaşmamışsın, altta da veriler var hala.
Ayrıca İşlev-Gelişmiş Özellik-Ham Değer-10 DEC olarak ayarla, öyle paylaş ama eksiksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı