Ryzen 5 5600 sistem oyunda kapanıyor

ÇikoSerdar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dün Ryzen 5 5600 aldım. Güzelce taktım. Sorunsuz ve sıkıntısız çalışıyor. Boşta ve internette dolaşırken herhangi bir sorun yok fakat oyuna girdiğim zaman bir 5-10 dakika içerisinde sistem kendini kapatıyor. İşlemcide sorun olmadığını düşünüyorum. Öyle olsa ya hiç açmaz internette de dolaştırmaz. Sadece oyundayken yapıyor. Kasanın dışını ellediğimde ise sıcaklık hissediliyor. Kendi stok fanı mı adamakıllı soğutamıyor yoksa benim stok fan mı kötü çıktı? Bu akşam yeni bir kule tipi fan sipariş ettim ama bu durumla alakalı bilgisi olan var mı?

Merhaba. Dün Ryzen 5 5600 aldım. Güzelce taktım. Sorunsuz ve sıkıntısız çalışıyor. Boşta ve internette dolaşırken herhangi bir sorun yok fakat oyuna girdiğim zaman bir 5-10 dakika içerisinde sistem kendini kapatıyor. İşlemcide sorun olmadığını düşünüyorum. Öyle olsa ya hiç açmaz internette de dolaştırmaz. Sadece oyundayken yapıyor. Kasanın dışını ellediğimde ise sıcaklık hissediliyor. Kendi stok fanı mı adamakıllı soğutamıyor yoksa benim stok fan mı kötü çıktı? Bu akşam yeni bir kule tipi fan sipariş ettim ama bu durumla alakalı bilgisi olan var mı?

MSI Afterburner yükleyin sıcaklık değerlerini kontrol edin büyük ihtimalle kaliteli macun sürerseniz düzelir.

Sıcaklıklar ve kullanımlar ne durumda? Ekran kartınız nedir?
İşlemci tarafını göremiyorum amd uygulamasından ekran kartı max 79 derece kart rx570 4gb 2019’dan ber aynı ekran kartını kullanıyorum

Ekran kartından falan da olabilir neden sadece işlemciye odaklandınız? AMD ekran kartınız var ise WattMan olabilir mesela.
İşlemciye odaklanma sebebim elektrik gitmiş gibi pc kapanıyor direkt olarak gücü kesiyor korumaya alıyor çünkü kasayı ellediğim zaman sıcak işlemci olduğunu düşünüyorum ekran kartı rx570 4gb

İşlemci tarafını göremiyorum amd uygulamasından ekran kartı max 79 derece kart rx570 4gb 2019’dan ber aynı ekran kartını kullanıyorum

İşlemciye odaklanma sebebim elektrik gitmiş gibi pc kapanıyor direkt olarak gücü kesiyor korumaya alıyor çünkü kasayı ellediğim zaman sıcak işlemci olduğunu düşünüyorum ekran kartı rx570 4gb
Sorununuz WattMan’e de benziyor hocam. İnternetten ne olduğuna bakın uyuşuyor mu diye.

Soğutmayla alakası olduğunu düşünmüyorum 5-10 dakika içinde işlemcinin 100 derece görmesi olağan dışı bir sorun MSI Afterburner yükleyip değerleri bizimle paylaşırsanız başka alternatifler üretebiliriz.

Sorununuz WattMan'e de benziyor hocam. İnternetten ne olduğuna bakın uyuşuyor mu diye.

WattMan'da bildiğim kadarıyla PC fanları açık kalıp çalışmaya devam ediyor benimki direkt olarak elektiriği kesiyor benimle aynı sorunu yaşayan başka birini buldum 5000 serisini tamamen destekleyen anakart ile değişim yapmış sorunu ortadan kalkmış bende anakartı değiştireceğim sanırım benim anakartım uyumsuz sadece oyunda kapatıyor çünkü kendini anakart firması düzgün yapamamış.

Geri
Yukarı