Ryzen 5 5600 sistemde termal macun kullanmalı mıyım?

kylami

Centipat
Daha fazla  
Sistem özellikleri: Desktop
AMD Ryzen 5 5600 işlemci.
ASUS TUF Gaming A520M-Plus anakart.
ASUS Dual Radeon RX 6750 XT OC Dual ekran kartı.
Kingston Fury Beast RGB DDR4 3200MHz RAM.
Oyun oynarken ekran kartı 60-70 işlemci 80 dereceye ulaşıyor süre geçtikçe artıyor gibi çok uzun süre oynamadım henüz 80'i de geçmedi daha ama konu hakkında fazla bilgim yok. Sizce termal macun kullanmalı mıyım? Cevap evet ise macun önerisinde bulunabilir misiniz? Yüksek ihtimalle gerekiyor gibi geliyor bana da.

Sistem özellikleri: Desktop
AMD Ryzen 5 5600 işlemci.
ASUS TUF Gaming A520M-Plus anakart.
ASUS Dual Radeon RX 6750 XT OC Dual ekran kartı.
Kingston Fury Beast RGB DDR4 3200MHz RAM.
Oyun oynarken ekran kartı 60-70 işlemci 80 dereceye ulaşıyor süre geçtikçe artıyor gibi çok uzun süre oynamadım henüz 80'i de geçmedi daha ama konu hakkında fazla bilgim yok. Sizce termal macun kullanmalı mıyım? Cevap evet ise macun önerisinde bulunabilir misiniz? Yüksek ihtimalle gerekiyor gibi geliyor bana da.
Brom kesinlikle kullanmalısın. İşlemcin ısınıp zarar görebilir. Önerebileceğim bir ürün yok fakat çok satılan ürünlere bakıp alabilirsin iş görecektir.

Brom kesinlikle kullanmalısın. İşlemcin ısınıp zarar görebilir. Önerebileceğim bir ürün yok fakat çok satılan ürünlere bakıp alabilirsin iş görecektir.

80 derece bir ekran kartı için yük altında o kadar yüksek değil. Zarar göreceğini nereden çıkardınız? Bu aletler 100 dereceye kadar çıkabiliyor.

pc yi incehesap sitesinden hazır sistem olarak aldım orada kasa montajı yapılırken sürülmüş olma ihtimali var mı kendim açıp bakacak kadar bilgim yok kasa montajı hakkında zaten daha yeni pc 1 hafta falan oldu alalı

İşlemci stok soğutucu ise ve cbp açık ise o değerleri görmeniz normal. Aldığınız yerde PC toplanırken macun sürülüp gönderilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı