Ryzen 5 5600 sistemde termal macun kullanmalı mıyım?

80 derece bir ekran kartı için yük altında o kadar yüksek değil. Zarar göreceğini nereden çıkardınız? Bu aletler 100 dereceye kadar çıkabiliyor.

Her dakika işlemci sıcaklığı kontrol etmeyecekse termal macun sürsün en azından ısınma yapıyor mu diye kafasında problem kalmaz. Termal macunsuz işlemci kullanan gördünüz mü? Bu arada 80 derece olan ekran kartı değil işlemci.

Hocam az önce dediğim gibi. Stok soğutucu kullanıyorsan ve CBP açıksa o değerleri görmen normal. 600 TL'ye SE 214XT soğutucu al, işini her türlü görür eğer çok taktıysanız.
hocam stok soğutucu işlemcinin üzerindeki fan ise evet stok soğutucu var cbp nedir onu bilmiyorum dediğim gibi konu hakkında fazla bilgim yok sayenizde buradan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum işte

Hocam stok soğutucu işlemcinin üzerindeki fan ise evet stok soğutucu var cbp nedir onu bilmiyorum dediğim gibi konu hakkında fazla bilgim yok sayenizde buradan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum işte.

Advanced Frequency bölümünden CPU için olan kısma girerseniz zaten Core Power Boost(Core Boost Power) Auto yazıyorsa açıktır. Büyük ihtimal açıktır, kapalı olsa 80 dereceye çıkmaz işlemci.

Her dakika işlemci sıcaklığı kontrol etmeyecekse termal macun sürsün en azından ısınma yapıyor mu diye kafasında problem kalmaz. Termal macunsuz işlemci kullanan gördünüz mü? Bu arada 80 derece olan ekran kartı değil işlemci.
1. Ekran kartından bahsediyor ilk mesaj. İşlemciye ne zaman geldik?
2. Termal macunsuz olamaz zaten. Termal macun vardır illaki. Siz hiç termal macunsuz mu olduğunu iddia ediyorsunuz?

1. Ekran kartından bahsediyor ilk mesaj. İşlemciye ne zaman geldik?
2. Termal macunsuz olamaz zaten. Termal macun vardır illaki. Siz hiç termal macunsuz mu olduğunu iddia ediyorsunuz?
ekran kartından yana sıkıntım yok hocam o çok ısınmıyor işlemci ondan daha fazla ısınıyor bu normal mi onu da bilmiyorum 80 dereceyi görüyor ama 10-15 dakika oyun oynasam bilgisayar yeni aldığım yere sordum termal macun montaj aşamasında sürülmüştür diye geri dönüş yaptılar bana en son kule tipi soğutucu tavsiye etti arkadaş sağolsun onları araştırıyordum zaman buldukça başka fikirlere de açığım önerilerinize ve değerli fikirlerinize arkadaşlar.

ekran kartından yana sıkıntım yok hocam o çok ısınmıyor işlemci ondan daha fazla ısınıyor bu normal mi onu da bilmiyorum 80 dereceyi görüyor ama 10-15 dakika oyun oynasam bilgisayar yeni aldığım yere sordum termal macun montaj aşamasında sürülmüştür diye geri dönüş yaptılar bana en son kule tipi soğutucu tavsiye etti arkadaş sağolsun onları araştırıyordum zaman buldukça başka fikirlere de açığım önerilerinize ve değerli fikirlerinize arkadaşlar.
Ben ekran kartını okudum, işlemciyi hızlı geçmişim.
Evet macun vardır tabiki, yoksa alet saniyeler için kendini kapatır.
İşlemci için daha iyi bir soğutma gerekir evet ama 80 derece de aleti öldürmez. Yani sen soğutucuyu değiştirene kadar yine kullanabilirsin.
Tabi kasa da önemli, kasa içini soğutamıyorsan, ya da sıcaklığı atamıyorsan da böyle olabilir. Nazen fan önleri kapalı kasalar ya da ters takılmış fanlara rastlıyoruz.

Ben ekran kartını okudum, işlemciyi hızlı geçmişim.
Evet macun vardır tabiki, yoksa alet saniyeler için kendini kapatır.
İşlemci için daha iyi bir soğutma gerekir evet ama 80 derece de aleti öldürmez. Yani sen soğutucuyu değiştirene kadar yine kullanabilirsin.
Tabi kasa da önemli, kasa içini soğutamıyorsan, ya da sıcaklığı atamıyorsan da böyle olabilir. Nazen fan önleri kapalı kasalar ya da ters takılmış fanlara rastlıyoruz.
hocam youtube da araştırma yaparken böyle bir video buldum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
elemanın işlemci ve ekran kartı aynı benle diğer bileşenlerde benzer sayılır zaten videoda not olarakda yazmış eleman cpu sıcaklığım yüksek diye 90 dereceleri falan görüyor oyunlarda , oynanan süre arttıkça.
edit: sonraki videolarına baktım bu videodan sonra eleman sisteme CPU FAN: Thermalright Assassin X 120 RE bunu ekliyor ve işlemci sıcaklığı 20 derece düşüyor neredeyse oyunlarda bu kadar fark eder mi gerçekten
Ben bir süre daha takip edeceğim sıcaklık derecelerini 80 civarı devam eder ya da 80 i geçmeye başlarsa benimkide stok fanı çıkarttırıp kule tipi fan almayı düşünüyorum mantıklı mı sizce ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı