Çözüldü Ryzen 5 5600 sisteme SSD ve HDD takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mali853

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
İnventus'tan yeni sistem sipariş ettim.
Eski PC'min SSD ve HDD duruyor. Onları ekleyip kaldığım yerden çalışmalarıma devam etmek istiyorum.
Yeni sistemimdeki M.2 SSD'nin üstüne eski PC'min SSD'sini ve HDD'sini takabilir miyim? Yeniden format veya Windows 10 kurmadan devam edebilir miyim? Teşekkürler.
Sistem:
MSI B450 Pro Max anakart.
Ryzen 5 5600 işlemci.
ASRock RX 7600 ekran kartı.
XPG 8 GB RAM 2X 3200 MHz.
500GB SSD (Adata Swordfish 1800/1200 okuma yazma)
FSP Hyper 650W PSU +80 Bronze.
Vento neptune VG07F.
Tempered glass 4xargb kasa.
Yorumlarınızı alabilir miyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim de
Asustek h61m anakart
Radeon 6570 ekran kartı
İ5 3330 Intel core işlemci
Eski sistemim.. hemen hemen aynı sayılır.
İnşallah ben de SSD ve HDD takip kaldığım yerden devam edebilirim.
Boot ayari filan yaptınız mı gerek var mı?
Dikkat etmem gereken birşey varsa yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler
Windows hangi diskteyse boot ayarlarında o diski BIOS'tan 1. açılma sırasına almanız yeterli olacaktır.
Selam. Aldığınız işlemciyi halihazırda SSD ve HDD ile kullanıyorum. Eğer kasanızda da ikisini koyabileceğiniz yer varsa kullanılabilir. Bende tamamen anakart, işlemci, kasa, RAM değiştiğimde eski kasadan SSD ve HDD'yi çıkarıp kullanmaya devam etmiştim.

Selam. Aldığınız işlemciyi halihazırda SSD ve HDD ile kullanıyorum. Eğer kasanızda da ikisini koyabileceğiniz yer varsa kullanılabilir. Bende tamamen anakart, işlemci, kasa, RAM değiştiğimde eski kasadan SSD ve HDD'yi çıkarıp kullanmaya devam etmiştim.
Eski sistem özelliklerini paylaşır mısınız?

Herkese merhaba,
İnventus'tan yeni sistem sipariş ettim.
Eski PC'min SSD ve HDD duruyor. Onları ekleyip kaldığım yerden çalışmalarıma devam etmek istiyorum.
Yeni sistemimdeki M.2 SSD'nin üstüne eski PC'min SSD'sini ve HDD'sini takabilir miyim? Yeniden format veya Windows 10 kurmadan devam edebilir miyim? Teşekkürler.
Sistem:
MSI B450 Pro Max anakart.
Ryzen 5 5600 işlemci.
ASRock RX 7600 ekran kartı.
XPG 8 GB RAM 2X 3200 MHz.
500GB SSD (Adata Swordfish 1800/1200 okuma yazma)
FSP Hyper 650W PSU +80 Bronze.
Vento neptune VG07F.
Tempered glass 4xargb kasa.
Yorumlarınızı alabilir miyim? Teşekkürler.

Anakartınızda bir adet M.2 yuvası bulunuyor fakat HDD eklenebilir. Takacağınız HDD'yi de biçimlendirip takarsanız daha sağlıklı olur. Formata vb. gerek yok.

Eski sistem özelliklerini paylaşır mısınız?
Anakart: Asrock Z77E-ITX
Ekran kartı: AMD Radeon R9 200 / HD 7900
İşlemci: Intel Core i7 3770
Ramler Samsung'un ama modelini hatırlamıyorum. Onun dışında kasanında markası yoktu babam şirketten getirmişti. Ben sonradan parça parça toplayarak yeni bilgisayar toplamıştım. İçinden sadece ekran kartını aldım kasayı da hurdacıya verdim diğer parçalar yedekte duruyor.

Benim de
Asustek h61m anakart
Radeon 6570 ekran kartı
Teşekkürler

Benim de
Asustek h61m anakart
Radeon 6570 ekran kartı
Teşekkürler
Windows hangi diskteyse boot ayarlarında o diski BIOS'tan 1. açılma sırasına almanız yeterli olacaktır.

Çözüm
Anakartınızda bir adet M.2 yuvası bulunuyor fakat HDD eklenebilir. Takacağınız HDD'yi de biçimlendirip takarsanız daha sağlıklı olur. Formata vb. gerek yok.
Hocam eski sistemde SSD ve HDD vardı.
Ama SSD sata girişliydi ve işletim sistemi onda kuruluydu. HDD de belgelerim vardı.
Yeni sistemde m2 SSD olacak. Ben eski PC deki SSD ve HDD yi ikisini de yeni sisteme takip devam etmek istiyorum.
HDD deki belgeleri diğer depolama aygıtlarından birine aktarıp biçimlendirme mi yapmalıyım? Teşekkürler

1. Açılma sırasına alamadım hocam yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı