Ryzen 5 5600 sisteme yükseltme tavsiyesi

Selami mx

Femtopat
Birkaç ay önce hazır sistem alıştım konu açtım FPS düşmesi yiyordu diye çözüm bulunamadı. Bu sistemde ne eksik? Hangi parçayı yükseltmemi önerirsiniz? Monitör de Rampage 165Hz 1ms monitör.
Ekran kartı: Gainward GeForce RTX 3060 ghost 12 GB GDDR6 192 bit.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm.
Anakart: BIOSTAR B550MH 4933MHz(OC) M.2 AM4 mATX.
RAM: Goodram ırdm Pro 16 GB(2x8) Deep Black 3600MHz CL18 DDR4 RAM.

Değişik sıkıntılar anlık donmalar falan stres testlerinde bir şey çıkmıyor sıcaklıklar da gayet normal yani kule tipi soğutucu da aldım birkaç gün önce YouTube'da video izlerken drop yedi çıldıracaktım hadi oyunu anlarsın da onu galiba çözdüm ama oyunlarda aynı akıcılık falan sa yok FPS yüksek olduğunda.

Birkaç ay önce hazır sistem alıştım konu açtım FPS düşmesi yiyordu diye çözüm bulunamadı. Bu sistemde ne eksik? Hangi parçayı yükseltmemi önerirsiniz? Monitör de Rampage 165Hz 1ms monitör.
Ekran kartı: Gainward GeForce RTX 3060 ghost 12 GB GDDR6 192 bit.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm.
Anakart: BIOSTAR B550MH 4933MHz(OC) M.2 AM4 mATX.
RAM: Goodram ırdm Pro 16 GB(2x8) Deep Black 3600MHz CL18 DDR4 RAM.
Sistemde değiştirilicek birşey göremedim gayet yeterli, bu parçaların daha iyisi varmı var tabii ki, fps düşmesi de normal değil

Monitörün neyi eksik acaba merakımdan soruyorum?

Rampage monitörler tam 165Hz veremiyor, sadece Rampage adlı marka olmasından kaynaklı değil. Muhtemelen modeli RM-165 falandır. Akıcılığı etkileyebiliyor, ghosting problemli bir monitör. Yükseltme olarak bunu öneririm, konu sahibi onu ek not olarak eklemiş. Ayrıca FPS düşmesi normal bir şey değil.

Monitörünüzü 165Hz'de çalıştırdığınıza emin misiniz? Default olarak 60 gelirler masaüstü/nvidia'dan 165e çıkartmanız gerekiyor. Anlık droplar için güncel NVIDIA driveri DDU ile silip sürüm düşürerek deneyebilirsiniz. Fakat oyun içi performanslarınız vs iyi durumdaysa anlık droplarınız SSD ile alakalı olabilir.

Geri
Yukarı