Ryzen 5 5600 tam yüke girmiyor

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 5600 işlemcisini kullanıyorum. Yeni sıvı soğutma (H100x) aldım. Sıvı soğutmanın montajını kendim sorunsuz bir şekilde yaptım. Haliyle ilk olarak sıcaklık testi yapmak istedim. Ek güç ayarı "dengeli" olarak AIDA64 testini başlattım. İşlemcinin kaç GHz'de çalıştığına bakmak için Görev Yöneticisi'ni açtım. İşlemci kullanımı %100 olarak gözüküyor fakat 3.75 GHz'de test yapıyor. Testi kapatıp baktım ve 4-4.2 GHz'de çalıştığını gördüm. Tekrar test yaptım. Kaç GHz'de çalıştığına baktım ve yine aynı olduğunu gördüm. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

%100 yüke giren bir oyun var mı ki hocam?

İlla neden %100'e sokmak istiyorsun onu anlamadım? Sıcaklık olarak diyorsan zaten aşağı yukarı aynı sıcaklıklara çıkıyor. GHz olarak da zaten çıkabileceği en yüksek GHz'da çalışıyor genelde.
İşlemcimi bozuk olabilir yoksa soğutucudan dolayı mı? Çünkü işlemciyi daha önce başka bir soğutucu da kullanıyordum ve yaptığım testler de 4.5 GHz'de çalıyordu.

İşlemcinin bozuk olduğunu sanmıyorum. Gir bir oyuna, kasma, donma falan varsa zaten direkt belli eder bozuk olduğunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı