Ryzen 5 5600 Türkiye'ye ne zaman gelir?

O neymiş öyle ya! 5800X daha ucuz bundan. 5000 civarı veya daha ucuz olmazsa alan olmaz zaten.
Hocam 4500 TL'ye 5800X satıldı indirimlerde. 105W TDP olduğu için almak istemedim. 65W TDP daha makul geldi ve aynı paraya 5700X satılırsa alırım diye düşünüyorum. Mantıklı mı sizce?

Elimde şu anda R5 2600 var. Bununla idare edip yeni işlemcileri de bekleyebilirim belki. Onlar çıkınca AM4 soketli işlemciler ucuzlar sanırım. Ne dersiniz?

Son düzenleme:
Hocam 4500 TL'ye 5800X satıldı indirimlerde. 105W TDP olduğu için almak istemedim. 65W TDP daha makul geldi ve aynı paraya 5700X satılırsa alırım diye düşünüyorum. Mantıklı mı sizce?
TDP olayına takılmayın. Mimari aynı sonuçta. Limitleri kaldırırsan veya limitlersen çekeceği güç aynı olur zaten.
Elimde şu anda R5 2600 var. Bununla idare edip yeni işlemcileri de bekleyebilirim belki. Onlar çıkınca AM4 soketli işlemciler ucuzlar sanırım. Ne dersiniz?
Mantıklı ancak mevcut işlemcilerin ucuzlama ihtimali yok gibi bir şey. Yeni gelen işlemciler tam anlamıyla gelince fiyatları daha ucuz olacaktır ama.

Gayet güzel fiyatlar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı