Ryzen 5 5600 ve B450M S2H uyumu

furkan293

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sistemimde Gigabyte'ın B450M S2H anakartı var. Sistemime Ryzen 5 5600 işlemci almayı düşünüyorum. Kullananınız varsa sıcaklık değerleri 75-80 derecenin üzerine çıkıyor mu ya da çıkar mı? Bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim. İyi günler.

İşlemci ısısı anakarta değil soğutmaya bağlıdır. Ryzen 5 5600 kullanıyorum şuanda. CPB ayarı kapalı iken kule tipi soğutucu ile 45 derece üstünü görmedim daha.

Bu arada ek olarak BIOS sürümünüz F60 veya üstü olmalı desteklemesi için.

Ryzen 5 5600X işlemcisi, AM4 soket tipi ile uyumludur ve B450M S2H anakartı da AM4 soket tipini desteklemektedir. Ancak, anakartın BIOS sürümünün Ryzen 5000 serisi işlemcileri destekleyecek şekilde güncellenmesi gerekebilir. Anakartın güncel BIOS sürümüne sahip olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

Sıcaklık değerleri, işlemcinin kullanım yoğunluğuna, soğutma çözümüne ve sistem bileşenlerinin yerleşimine göre değişebilir. Ancak, genel olarak Ryzen 5 5600X işlemci, ortalama bir soğutma çözümüyle bile düşük sıcaklık değerlerine sahip olabilir. AMD, bu işlemcinin maksimum sıcaklık değerini 95°C olarak belirtmiştir. Yük altında bile, çoğu soğutma çözümüyle işlemci sıcaklığı ortalama 60-70°C arasında kalabilir. Ancak, tam performansta çalıştığında veya hava akışının yetersiz olduğu bir sistemde daha yüksek sıcaklıklar da görülebilir. Bu nedenle, uygun bir soğutma çözümü seçerek ve sistemde iyi bir hava akışı sağlayarak işlemci sıcaklıklarını düşük seviyelerde tutabilirsiniz.

Ryzen 5 5600X işlemcisi, AM4 soket tipi ile uyumludur ve B450M S2H anakartı da AM4 soket tipini desteklemektedir. Ancak, anakartın BIOS sürümünün Ryzen 5000 serisi işlemcileri destekleyecek şekilde güncellenmesi gerekebilir. Anakartın güncel BIOS sürümüne sahip olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

Sıcaklık değerleri, işlemcinin kullanım yoğunluğuna, soğutma çözümüne ve sistem bileşenlerinin yerleşimine göre değişebilir. Ancak, genel olarak Ryzen 5 5600X işlemci, ortalama bir soğutma çözümüyle bile düşük sıcaklık değerlerine sahip olabilir. AMD, bu işlemcinin maksimum sıcaklık değerini 95°c olarak belirtmiştir. Yük altında bile, çoğu soğutma çözümüyle işlemci sıcaklığı ortalama 60-70°c arasında kalabilir. Ancak, tam performansta çalıştığında veya hava akışının yetersiz olduğu bir sistemde daha yüksek sıcaklıklar da görülebilir. Bu nedenle, uygun bir soğutma çözümü seçerek ve sistemde iyi bir hava akışı sağlayarak işlemci sıcaklıklarını düşük seviyelerde tutabilirsiniz.

Bence B550 DS3H 5600 iyi performans verir B450
S2H tam randıman vermiyebilir.

Önerdiğin kule tipi soğutucu var mı acaba? Veya kullandığın.
Ayrı bir konu açmanızı öneririm bunun için. X120R kullanıyorum ancak montaj kısmı çok sinir bozucu olduğu için değiştirmeyi düşünüyorum. Arctic Freezer 34 de önerebilirim eğer bütçe varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı