Kapalı Ryzen 5 5600 ve RTX 3080 Ti sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece işlemci ne kadar?
Set halinde satıyorum hocam set olarak satılırsa AM5e geçmek için. Maalesef ayrı satamam.

@mertpivvo geçenlerde sıfır hazır sistem Ryzen 5600 ve RTX 4070 30.000 TL'ye satılıyordu. Maalesef ki fiyat fazla. Biraz düşürmesi gerek. Kaldı ki konu sahibi başta kasaya 40 bin TL yazmış. Sürekli düşürmek zorunda kalmış.
Arkadaşlar A520li, düşük seviye 4070li, 650w bronze seltifikali, cpu soğutucusuz, 3200 mhz ramlı ve 512 gb ssdyi tercih edecek insanlar sistemi alabilir tabii ki. Yakında zamanda satılmasına ihtiyaç duysam vermem gereken fiyatı ben de biliyorum. Fiyatım gayet tok ve acelem yok. Sadece ekran kartına 20-30 civarı takas ve satış için istek almışımdır. Lütfen konuda aynı konuları tekrar tekrar döndürmeyelim.

Son düzenleme:
@GhostSoldier hocam o sistemde orta segment B450M var, evet diğer parçalar düşük segment ancak başlangıç fiyatınız 40 bin TL. Bizler tavsiyede bulunmasak birçok alıcı bu ilanı görmezden gelecekti. Umarım sorunsuz bir satış yaparsınız.

@GhostSoldier hocam o sistemde orta segment B450M var, evet diğer parçalar düşük segment ancak başlangıç fiyatınız 40 bin TL. Bizler tavsiyede bulunmasak birçok alıcı bu ilanı görmezden gelecekti. Umarım sorunsuz bir satış yaparsınız.
Hocam bende bu şekilde gözüküyor o yüzden öyle dedim. Ekran Resmi 2024-04-19 00.14.17.png

İkinci olarak sitem olarak algılamayın fakat 2-3 kez düşük parçalar ile kurulmuş bir sistemle karşılaştırılınca ister istemez cevap verme isteği doğuyor. Fiyatım gösterilen sisteme karşı çok rekabetçi demiyorum fakat adil bir karşılaştırma değil.

Son olarak 40 bin tl yazdığım fiyat sadece 2 gün geçerliydi. 2. veya 3. günden itibaren sistemin fiyatı 35 bin ve altıydı. Elimden geldiğince ortalama bir fiyata koymaya çalışıyorum. Mesela hâlihazırda anlaştığım ve yarın gelecek olan alıcım 1 haftadır askeri görevinden gelmesini beklememe rağmen son gün sistemin fiyatını yüksek bularak gelmeyeceğini söyledi. Neye göre pahalı diye sorduğumdaki sistemin açıklamasını atıyorum. Ekran Resmi 2024-04-19 00.20.28.png

Garantisinin olup olmadığının belli olmadığı, 3080 kartlı, düşük depolamalı ve tekrardan ssdsi kasası ve sıvı soğutmasının marka modelinin belli olmadığı, anakartının düşük seviye olduğu ve bronz seltifikalı güç kaynağının olduğu sisteme sırf James donkey monitörü ve gamepower mouse'u olduğu için ucuz olarak nitelendiriliyor.

Daha öncesinde 3080 ti strixi almadan önce Inno3D X3 3080 modelini almıştım ikinci el olarak. Yaptığım tüm bakımlara rağmen 78 80 derecenin altına inmiyordu kart uçak gibi sesine rağmen. Ki o ilanım sosyalde "Bakın 3080 8000 tiye satılıyor bu ilan pahalı."argümanı için bile kullanılıyordu. Ve ben o kartı kısa bir sürede sattım ve alıcının da memnun olduğunu düşünmüyorum. Kıssadan hisse özellikle üst seviye kartlarda ve genel parçalarda seviye önemli.

Demem o ki kaliteli parçaların değeri bilinmiyor. Ben de ölü fiyatına satmak yerine gittikçe düşürüyorum fiyatı. Hatta son anlattığım olaydan sonra AOC Q24G2A kovalıyorum monitör alıp geçeceğim satmak yerine bu gidişle.

Uzun bir yazı oldu biraz da içimi dökmek istedim fakat önceki mesajımla alakalı iyi niyetinizden dolayı yanlış anlaşılmak istemediğimi açıklamak için böyle uzun uzun yazdım. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2024-04-19 00.20.28.png
    Ekran Resmi 2024-04-19 00.20.28.png
    135,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
@GhostSoldier ne demek hocam, haklısınız. Özellikle özeleştiri yapmanız sizin iyi niyetinizi gösteriyor. Şu anki fiyat için illa ki alıcı çıkacaktır. Sistemin el değiştireceğini düşünüyorum.

Bu arada hocam Sahibinden'de ilanı açmadıysanız orada ilan açmanızı tavsiye ederim. Çok daha büyük bir kitleye hitap etmiş olursunuz.

Baltalamak için yazmıyorum ama karta çok yüksek fiyat çekilmiş. Ekran kartının garantisi yok sayılabilir. 3080 i 8bine satıp 3080 ti'a o fiyat istemek biraz absürt kaçmış.

Baltalamak için yazmıyorum ama karta çok yüksek fiyat çekilmiş. Ekran kartının garantisi yok sayılabilir. 3080 i 8bine satıp 3080 ti'a o fiyat istemek biraz absürt kaçmış.
Ekran kartının garantisi nasıl yok sayılıyor anlamadım? 17500 tiye birden çok alıcı var halihazırda karta. Sattığım 3080in heatsinkleri küflüydü, berbat bir soğutması vardı ve aradan 1 sene geçti. 8000tlye şu an 6700 xt alınıyor...

Sallıyorum olarak düşünenler olacaktır. Sadece mesajla gelen bir kaç teklifi bırakıyorum. Aramayla bir kaç tane daha var...

Ekran Resmi 2024-04-19 18.25.44.png
Ekran Resmi 2024-04-19 18.26.35.png

Son düzenleme:
Yurt dışı kartlarda ASUS'un sitesinde garantili görünüyor. O yüzden TR mi yurt dışı mi belli değil. TR olsa bile distribütör hangi firma o belli değil. Distribütörde faturasız işlem yapmıyor.
Daha önce farklı markalardaki ürünlerimi faturasız olarak garantiye gönderdim fakat pazartesi günü Asusu arayıp teyit ettireceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı