Ryzen 5 5600 yükte 78 derece normal mi?

Değerler stok fana göre normal, fakat normal denilen bu sıcaklık değerleri tabi ki çok uzun kullanımlar yapılıyorsa ömrü kısaltır. Bu zamanda 78 i gören sıcaklıklar yazın 80 i geçer. Bu yüzden ID-Cooling 214 XT almanızı tavsiye ederim. 50-55 derece civarında gezer yük altında.

Arkadaşlar dün daha fazla deneme fırsatım oldu yaklaşık 1 saat boyunca pubg de ultrada 72-77 derece arasında gidip geldi 77 den yukarı çıkmadı. Artarsa SE 214 XT soğutucu alacağım

ARGB ve RGB fark nedir? Ve üst model daha mı iyi onu mu almakıyım.
ARGB led bir adreslenebilir led olarak tanımlanabilir. RGB led den ne farkı var diye sorarsanız, RGB led renk değişirken tüm şerit led renk değiştirir. ARGB adından da anlaşılacağı gibi her led adreslidir ve tek tek renkleri değişebilir. Çok önemli şeyler değil. 224 xt modeli ile arasında 2-3 derecelik fark var. Fakat daha az ücret ödeyeyim derseniz Performax PERFAN-120-H İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu model 224 ile aynı sadece etiketleri farklı.

ARGB LED bir adreslenebilir LED olarak tanımlanabilir. RGB LED'den ne farkı var diye sorarsanız, RGB LED renk değişirken tüm şerit LED renk değiştirir. ARGB adından da anlaşılacağı gibi her LED adreslidir ve tek tek renkleri değişebilir. Çok önemli şeyler değil. 224 XT modeli ile arasında 2-3 derecelik fark var. Fakat daha az ücret ödeyeyim derseniz Performax PERFAN-120-H İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu model 224 ile aynı sadece etiketleri farklı.

Peki hocam benim bütçem 2 k ya kadar gider. İstiyorum ki artık bu işlemci ısınmasın ve güzel bir şey olsun ne önerirdiniz?

R5 5600.
GTX 360 Ti.
B450M.

Peki hocam benim bütçem 2 k ya kadar gider. İstiyorum ki artık bu işlemci ısınmasın ve güzel bir şey olsun ne önerirdiniz?

R5 5600.
GTX 360 Ti.
B450M.
Hocam bütçe sıvı soğutucu için uygun fakat 5600 e sıvı soğutucu alıp 2k veya üstü vermek gereksiz, 224 xt alın geçin bendede aynı işlemci ve soğutucu var yük altında 60 - 65 derece geçmez. Paranız cebinizde kalsın.

Geri
Yukarı