Ryzen 5 5600G işlemcili APU sistem mantıklı mı?

Blue3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben APU sistem toplamaya çalışıyorum. Ekran kartını sonra almayı planlıyorum, aşağıda belirttiğim parçalar nasıldır? Uyumlu mudur? Tek tek okursanız sevinirim çünkü 7 yıldır hayalini kurduğum iyi bir oyuncu bilgisayarımın olmasını istiyorum. Umarım cevaplarsınız.

Parçalar:

İşlemci:

Anakart:

RAM:

SSD:

Kasa:

Monitör:
CASPER Excalibur 27'' 200Hz 1MS(MPRT) CURVED G-Sync / FreeSync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Toplam 17.800TL yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PSU yok, monitörünüz pek tavsiye edilen bir model değil. PSU eklediğinizde bütçeniz 18-19 bin civarı oluyor bu bütçede 6650 XT veya 4060 sistem alınır yanına da fena sayılmayacak 24" bir monitör alınır.

APU mantıklı ama bu bütçede değil.

Hocam PSU yok, monitörünüz pek tavsiye edilen bir model değil. PSU eklediğinizde bütçeniz 18-19 bin civarı oluyor bu bütçede 6650 XT veya 4060 sistem alınır yanına da fena sayılmayacak 24" bir monitör alınır.

APU mantıklı ama bu bütçede değil.

Evet hazır sistem daha mantıklı ama istediğim anakart yok SSD yok işlemci yok zaten işlemcilerin hepsi R5 5500 oluyor bunları değiştirdiğim zaman bütçemi aşıyor.

Monitör olarak da haklı gibisin zaten monitör 5.000TL bu monitör yerine daha düşük bütçeli mesela 200Hz 27 inc değil de 144 Hz 24 veya 23 inc falan alsam daha iyi olur mu hem fiyatı da düşer?

Bir de kasanın içinde PSU var bir arkadaşım almıştı içinde hazır halde geliyor.

Evet hazır sistem daha mantıklı ama istediğim anakart yok SSD yok işlemci yok zaten işlemcilerin hepsi R5 5500 oluyor bunları değiştirdiğim zaman bütçemi aşıyor.

Monitör olarak da haklı gibisin zaten monitör 5.000TL bu monitör yerine daha düşük bütçeli mesela 200Hz 27 inc değil de 144 Hz 24 veya 23 inc falan alsam daha iyi olur mu hem fiyatı da düşer?
Hocam en basitinden G2412 tercih edebilirsin monitör olarak ya da bir tık daha iyi panelli olsun dersen G244F modeli de var. Fiyatları 3800 - 4200 ve 24" 170hz iki monitörde.

İşlemciye değinmişsin ama zaten 5600G ile 5500 aynı işlemci gücüne sahipler, ondan dolayı işlemciyi 5600'e çekip 1.5-2K gibi bir fiyat farkı vermene gerek yok. Anakart ve SSD için bir şey diyemeyeceğim ama uyguna geleceğini düşünerek bazı parçalardan feragat edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı