Ryzen 5 5600G sistem alınır mı?

ethemdzdar1

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Yeni bir PC almak istiyorum fakat ekran kartı fiyatları çok uçuk. Şu anki sistemim 14 yıllık bir emektar. APU almayı düşünüyorum. Ryzen 5 5600G alınır mı? Yanında 16 GB ram ve anakart alacağım. Tek başına ne kadar PSU gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Yeni bir PC almak istiyorum fakat ekran kartı fiyatları çok uçuk. Şu anki sistemim 14 yıllık bir emektar. APU almayı düşünüyorum. Ryzen 5 5600G alınır mı? Yanında 16 GB RAM ve anakart alacağım. Tek başına ne kadar PSU gerekiyor?

Maksimum 350-400 watt yeterli olur. Ancak ileride almayı düşündüğünüz ekran kartı olursa diye daha yüksek kapasite tercih edebilirsiniz.

Öncelikle merhaba. Yeni bir PC almak istiyorum fakat ekran kartı fiyatları çok uçuk. Şu anki sistemim 14 yıllık bir emektar. APU almayı düşünüyorum. Ryzen 5 5600G alınır mı? Yanında 16 GB RAM ve anakart alacağım. Tek başına ne kadar PSU gerekiyor?

600W yeter. RAM'inizin CL değeri düşük ve en az 3600 MHz RAM, çift kanal 8x2 RAM tercih etmelisiniz.

İleride ekran kartı takmayı düşünüyorsan takacağın ekran kartına bağlı olarak 600 650 watt yeterli olur diye düşünüyorum.

Tek başına ne kadar PSU gerekiyor?

Sadece 5600G için 200W bile çokça yeterli, ama ekran kartı için de en az 550W güzel olur.

5600G sistemin alınıp alınmayacağını anlamamız için komple sisteme bakmak lazım.

R5 5600G alınacak bir işlemci fakat sistemin diğer parçalarını görmeden yorumlayamam 350W bile yeter sisteme fakat geleceğe de dönük olması açısından en az 500-550W bir PSU tercih edilmeli.

Maksimum 350-400 watt yeterli olur. Ancak ileride almayı düşündüğünüz ekran kartı olursa diye daha yüksek kapasite tercih edebilirsiniz.
Elimde Asus marka 350w psu var. Olur değil mi?
R5 5600G alınacak bir işlemci fakat sistemin diğer parçalarını görmeden yorumlayamam 350W bile yeter sisteme fakat geleceğe de dönük olması açısından en az 500-550W bir PSU tercih edilmeli.

2x8 3200MHz 16 GB RAM
B450M anakart
İle beraber almayı düşünüyorum. Şimdilik ekran kartı yok. O yüzden 350W PSU yetiyorsa onunla devam edeceğim ama yetmezse alacağım. Kasa, SSD ve HDD eski PC'den aktaracağım.

Elimde ASUS marka 350W PSU var. Olur değil mi?

2x8 3200MHz 16 GB RAM.
B450M anakart.
İle beraber almayı düşünüyorum. Şimdilik ekran kartı yok. O yüzden 350W PSU yetiyorsa onunla devam edeceğim ama yetmezse alacağım. Kasa, SSD ve HDD eski PC'den aktaracağım.

Elbette yeterli olur. Ben imzamdaki 2200G APU sistemi 230 watt ile kullanıyorum. Çok rahat besliyor. Sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı