Ryzen 5 5600H CPU sıcaklığı aniden 95 derece oluyor

• Konuyu başlatan agni
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 278

agni

Centipat
Ryzen 5 5600H kullanıyorum. Bugün BIOS Update yaptım HP destekten. Sonra kullanmadım PC'yi birkaç saat sonra açtım ve şu an örneğin 46 derecelere kadar düşüyor fakat Opera açtığımda pat 75 oluyor. Hatta bazen 95 bile oluyor ve sonra tekrar düşüyor. Aniden 95 olmasi normal mi? Hiç olmuyordu + olarak Valorant'ta Max 80-85 derece oluyorken 100e kadar çıkıyor şu anda.

Dosya Ekleri

• ssss.png
    ssss.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600H kullanıyorum. Bugün BIOS Update yaptım HP destekten. Sonra kullanmadım PC'yi birkaç saat sonra açtım ve şu an örneğin 46 derecelere kadar düşüyor fakat Opera açtığımda pat 75 oluyor. Hatta bazen 95 bile oluyor ve sonra tekrar düşüyor. Aniden 95 olmasi normal mi? Hiç olmuyordu + olarak Valorant'ta Max 80-85 derece oluyorken 100e kadar çıkıyor şu anda.
Anlik olaraj 95i vurmasi cok dert degil fakat orada yer yapmissa iste o zaman bir sıkıntı var demektir, kah sogutma kah bios, bilemem. Valo sicakliklariniz 15-20 artmis. Laptop ureticinixin yetkili servisiyle konusmayi deneyebilirsiniz.

Bios'tan fan değerlerinizi yükseltmeyi deneyin,biosla alakalı sorunda olabilir tabii hangi biosu yüklediğinizi paylaşırsanız bios notlarını ve aynı srunu yaşayan başka kullanıcalr varmı diye ufak çaplı bir araştırma yapabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı