Ryzen 5 5600H işlemci 101 derece

Zaces

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Bundan 2 ay önce bilgisayarıma MX-4 ile temizlik ve macun yenilemesi yaptım sıcaklıklar güzeldi GPU 77 dereceyi CPU da 94 dereceyi yük altında geçmiyordu. Dün gece CPU'mun 101 derece olduğunu gördüm yani bu nasıl olabilir? Temizliği ve macun yenilemesini yeni yaptım. Oyunlarda ve boşta hala bir sorun yok boşta 45 derece CPU, oyunlarda ise Max 80 derecelerde ama Cinebench çalıştırdığımda direkt 101'e fırlıyor. Bunu bakımdan sonra denediğimde 93'lerde çalışıyordu, 2 ayda 101 olmasını ve asla düşmemesini sağlayacak ne olmuş olabilir? GPU da ise bir sorun yok hala bakımı yaptığım gün gibi serin çalışıyor. Kasayı tekrardan açıp CPU'ya ne olduğuna bakmalı mıyım?
Sistem: Legion2021.

Sürmemin hatalı olmasıyla alakası var mı X tekniğiyle sürmüştüm daha daha az sürsem başka bir macunu yine olur mu? Bir de bu işlemciden akan macunu temizlemeli miyim yoksa tehlikeli mi?

Hayır fark etmez, devrelere zarar vermediğin sürece temizleyebilirsin.

O macunda da aynı sorunu yaşarsınız, ömrü de düşük zaten macunun. Aktif olarak cihazımda kullandım 1 ay geçmeden benzer sorun yaşadım.

İlk sayfada önerdiklerimi öneririm, dediğim gibi laptoplar için genel bir sorun bu ve Türkiye'de düzgün pek macun yok. Sizin cihazın stok macunu da PTM olması gerek zaten. Profilimde 2. gönderide Maxtor sonrası performans durumu da var bakabilirsiniz.

Oh, 30 watta 94 derece nedir benim de 60 watta 100 dereceye çıkıyor. Turbo boostu kapattım şuan 34 watta 70 falan takılıyor. Bu sonuçlarınız maxtor sonrası değil mi. Önerdiğiniz gibi PTM leri kullandınız mı? Onda neler oldu?

O macunda da aynı sorunu yaşarsınız, ömrü de düşük zaten macunun. Aktif olarak cihazımda kullandım 1 ay geçmeden benzer sorun yaşadım.
hocam bende kullandım aynı macunu 3 farklı cihazda, pump out olmadı, acaba sizin aldığınız macunun çakma olma ihtimali varmıdır, piyasada çok bulunmadığından 10 20 liralık macunları etiketleyip satanlar var çünkü, keza ben bu macunları başka birinin tavsiyesi ile almıştım, tavsiye eden arkadaşta pump out yaşatmadığı için tavsiye etmişti, ilginç geldi sizin başınıza böyle birşey gelmesi

Geri
Yukarı