Çözüldü Ryzen 5 5600X 4200 MHz'i geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Melille

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 3200Mhz Cl16 2x8
Anakart
Asus B450M Dragon
Başlıkta belirttiğim gibi işlemcim 4200 MHz hızda sabit kalıyor. Bilgisayarı 3 aydır falan kullanıyorum birkaç gündür başladı bu problem. Birkaç çözüm önerisi denedim fakat nafile. En son BIOS sıfırlayıp sadece D.O.C.P. yapıp, Core Ratio'yu Auto yaptım. Şimdi de 3700 MHz kaldı sabit :D. Bilenler veya yaşamış olanlardan yardım bekliyorum.

Çözüm
Pek bilmiyorum ama fazla ısınıyor olabilir mi işlemcin?
AMD Ryzen Master uygulaması var onu kurup bazı ayarlara göz atabilirsin aman yanlış bir ayar yapıp yakma işlemciyi.

İhtimali yok kanka 60'ı geçmiyor. Corsair H100 sıvı soğutma var.

Arkadaşlar BIOS Update yaptım, sonrasında sadece RAM frekanslarımı 3200MHz'e yükselttim. Sorun çözüldü, bilginize.

Konut kilitlenebilir.
AMD Ryzen Master uygulaması var onu kurup bazı ayarlara göz atabilirsin aman yanlış bir ayar yapıp yakma işlemciyi.

İhtimali yok kanka 60'ı geçmiyor. Corsair H100 sıvı soğutma var.

Arkadaşlar BIOS Update yaptım, sonrasında sadece RAM frekanslarımı 3200MHz'e yükselttim. Sorun çözüldü, bilginize.

Konut kilitlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı