Ryzen 5 5600X 70 dereceye ulaşıyor

Sorun yok hocam. Gayet normal değerler. Hatta stok soğutucu ile bu değerler çok iyi.
Sıvı soğutma alırsanız değerler daha da düşer.
Ama o soğutucuyu tavsiye etmem. Daha uygun fiyata daha iyileri var.

Başlığı gördüm geldim 70 derece max ise daha ne istiyorsun hocam bırak elleme kalsın işte öyle thermal throttling e yakın bile değilsin, ben laptop kullanıcısıyım 90derecelerde geziyor hep cpu bilen bilin 100derece max limittir. Bi sorunun yok yani bence ztn çok iyi soğutucu alsan bile undervolt yapmadan göreceğin değer 70 değil 65 olacak çünkü ztn soğukluk sınırındasın. UV yapmanı da önermem çünkü gerek yok.
Yeni baktım dediğiniz soğutucu 1600tl ye satılıyor bence o paraya gidin daha iyi işlemci alın daha iyi, şu anki işlemciniz 1600tl lik sıvı soğutmayı hak etmiyor bence,

Sıvı soğutmanın amacı en iyi işlemcileri alıp oc yapıp daha da suyunu çıkarıp son damlasına kadar performans isteyen kullanıcılar içindir yani durduk yere ryzen 5i 70dereceden 60a düşürmenin bir mantığı olduğunu düşünmüyorum. Umarım düzgün ifade edebilmişimdir düşüncelerimi.

Son düzenleme:
Hocalarım, PC daha yeni olduğu için biraz tırstım. Eski işlemcim E8500 50 derece bile olmuyordu, merakım ondan. Bilgiler için teşekkürler <3

Stok soğutucu için normal değerler fakat kısa vadede seni çok rahatsız ediyorsa BIOS üzerinde Curve Optimizer ile negatif voltaj ayarı yaparak undervolt yapabilirsin.

Geri
Yukarı