Ryzen 5 5600X 70 dereceye ulaşıyor

Yük altında 70 dereceye geliyor.
Stok soğutucu ile kullanıyorum sebebi bu olabilir mi?
Yakın zamanda Cooler Master ML360r alacağım iyi gelir mi?

Hocam normal değerler.
Bende durum böyle.
Ekran Görüntüsü (14).png

Bende Ryzen 5 5600X kullanıcısıyım, sogutucu olarak Fuma 2 kullanmaktayım. Cinebench R23 testinde çıkan sıcaklık sonuçlarım aşağıdaki gibi.

Güç seneçeklerinden yüksek Performans'da işlemci güç yönetimi > En düşük işlemci durumu 99% yapabilirsiniz. FPS'de farklılık olmuyor ama işlemci daha serin çalışıyor.

Satisfactory tüm Max'da oynarken Güç Seçeneklerinden Dengeli'ye alıyorum ve ekran kartına -25% güç tüketimi seçiyorum. Full Performans'a göre 10 FPS kaybetmeme rağmen işlemci ve ekran kartı 44 dereceyi geçmiyor.

1617501769089.png

Stok soğutucuyu çıkarıp üflesen daha çok iş yapar :).İşin geyiğini bırakırsak 5. nesil gibi güçlü bir işlemciye zorunlu olarak sıvı soğutma almanı tavsiye ederim sorununu bu şekilde çözebilirsin.

Eğer stok soğutucu ve voltajlarla 70 derece görüyorsan bu pek bir sorun değil. 85 üstüne kadar sıcaklıklar pek sorun olmaz. Ama yok ben sıcaklıklarda takıntılıyım diyorsan UV deneyebilirsin.

5600X var bende. Xigmatek glace 240mm ile kullanıyorum. Normal stok ayarlarda 65 dereceye çıkıyor oyunlarda. Yeni soğutucu alana kadar UV yaptım. 52-55 arası geziyor oyunlarda.

Geri
Yukarı