Ryzen 5 5600X 95 derece oluyor

CPU voltajını düşüreceksin BIOS üzerinden.

Bunu yaptım. 1.100 değerinde voltaj. Evet ısıya çözüm oldu ama her 3 dakikada bir ısı 3-5 derece artarak 85-90'a, akabinde yüksek sese neden oluyor tekrar.

Bunu yaptım. 1.100 değerinde voltaj. Evet ısıya çözüm oldu ama her 3 dakikada bir ısı 3-5 derece artarak 85-90'a, akabinde yüksek sese neden oluyor tekrar.
Bu oyundayken oluyor bu arada.

Kule tipi soğutucu alırsan yük altında 75 dereceye kadar düşüş yaşarsın kendi işlemcimden bilir tabii bütçe var ise 240M sıvı soğutma daha iyi olur.

O zaman soğutucu alacaksınız maalesef. Bende de 5600 var, oyunlarda 90 derece oluyor stokla Undervolt yapmadan. Bu işlemciler çok güçlü oldukları için stok yetmiyor.

Kule tipi soğutucu alırsan yük altında 75 dereceye kadar düşüş yaşarsın kendi işlemcimden bilir tabii bütçe var ise 240M sıvı soğutma daha iyi olur.

Tek isteğim sesin kesilmesi ve maksimum bu seviyeleri görmek. İnanın boşta 50 derece çalışmasından bıktım. Oyun oynatmıyor. 3080 aldım hiç kullanamadım 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı