Ryzen 5 5600X alınır mı?

Hocam mevlâm izin verirse bu sene üniversite sınavından sonra toparlayacağım sistemi. 2K 144Hz bir monitörde alacağım. 3070 ekran kartı kesin. Ben anakartı MPG B550 Gaming Plus olarak düşünmüştüm o nasıldır?

O da iyi bir model, B550-A Pro da yeterli gelir ancak MPG B550 Gaming Plus da alınır. Alternatif olarak:

Kendisinin Thunderbolt kart desteği bulunmakta, incelemesi de Technopat tarafından yapıldı :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O da iyi bir model, B550-A Pro da yeterli gelir ancak MPG B550 Gaming Plus da alınır. Alternatif olarak:

Kendisinin Thunderbolt kart desteği bulunmakta, incelemesi de Technopat tarafından yapıldı :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videoyu izleyeceğim umarım fiyatı çok aşmayız ya :D Anakart canavar.

Aralarında kozmetik durum dışında devasa bir fark yok. B550-A Pro, tercih edilse daha mantıklı.

Videoyu izleyeceğim umarım fiyatı çok aşmayız ya :D Anakart canavar.

200 TL falan aşıyorsunuz.

200 TL falan aşıyorsunuz.

Sanırım @Uchiha Shisui'nin dediği gibi B550-A Pro alacağım gibi. Fiyat konusuna biraz titiz olmalıyım malum monitör falanda alacağız :D

Herkese selamlar. Ben sistemimi yükseltmek istiyorum. Şu anki sistemim;
R5 2600X,
Gigabyte 1660 Super,
B450M S2H,
Thermaltake thoughram (2x8) 3200MHz,
Cooler Master 650W 80+
Ekran kartını RTX3070 olarak seçtim ama işlemcide çok kararsız kaldım tabii anakartta da. Sizce R5 5600X almak mantıklı mı yoksa Intel'e geçiş yapayim mi? Şimdiden teşekkürler... İşlemci + anakart için 4K civarı bir bütçem var.

Not: Bu parçaların hepsini indirimde alacağım ondan biraz düşük bütçe :D
RTX 3070 alacaksan 5600X'e geçmen gerekecek zaten. 2600X ile darboğaz çok yersin bence. Bende de R5 2600 ve RTX 2060 var çok azda olsa darboğaz yapıyor. 2600X ile RTX 3070'i düşünemiyorum.

İşlemci konusunda istersen AMD seç istersen Intel ikisi de üzmez diye düşünüyorum. Fiyatları hakkında çok bilgim yok ama eşdeğer bir Intel işlemci alırsan oyunlarda biraz daha iyi performans veriyor görünüyor Intel işlemciler.

Sanırım @Uchiha Shisui'nin dediği gibi B550-A Pro alacağım gibi. Fiyat konusuna biraz titiz olmalıyım malum monitör falanda alacağız :D

Alternatif olsun diye attım bana göre de yoksa B550-A Pro alın geçin gayet yeterli :)

RTX 3070 alacaksan 5600X'e geçmen gerekecek zaten. 2600X ile darboğaz çok yersin bence. Bende de R5 2600 ve RTX 2060 var çok azda olsa darboğaz yapıyor. 2600X ile RTX 3070'i düşünemiyorum.

İşlemci konusunda istersen AMD seç istersen Intel ikisi de üzmez diye düşünüyorum. Fiyatları hakkında çok bilgim yok ama eşdeğer bir Intel işlemci alırsan oyunlarda biraz daha iyi performans veriyor görünüyor Intel işlemciler.
Hocam aynen dediğiniz gibi yapacağım AMD'den devam edeceğiz :D
Merak etmeyin. O anakarta 5800X takıp yayın yapan bir kullanıcı biliyorum. Canavar gibi.
Wuhuu, 5800x'i destekleyen 5600x'e neler yapmaz
Alternatif olsun diye attım bana göre de yoksa B550-A Pro alın geçin gayet yeterli :)
Teşekkür ederim yardımınız için çok sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı