Ryzen 5 5600X için B450 Aorus M anakart ile uyumlu mu?

wextham

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X'e B450 Aorus m olur mu? Ne olur olur deyin. Ne zamandır para biriktiriyorum. Tamamlandı param ama anakart aklıma geldi anakartimda B450 Aorus m. Uyumlu olur mu?

Peki nasıl bir performans alırım?
Almanız gereken performansı alırsınız. Anakart soket olarak uyumlu ve o işlemciye yeterli. Ben 5600X almanızı tavsiye etmem. 5600 ile aralarında fiyat farkına değecek kadar performans farkı yok. 5600 + soğutucu alsanız daha mantıklı olur.

Almanız gereken performansı alırsınız. Anakart soket olarak uyumlu ve o işlemciye yeterli. Ben 5600X almanızı tavsiye etmem. 5600 ile aralarında fiyat farkına değecek kadar performans farkı yok. 5600 + soğutucu alsanız daha mantıklı olur.
Aslında çok ucuza alıyorum 4600 TL genede sorun olur mu

Caner hocam çok doğru söylemiş. 5600 ile aralarında performans farkı yok bile diyebilirdiniz hocam😀

Aslında çok ucuza alıyorum 4600 TL genede sorun olur mu
3800TL verip R5 5600 + 800-1000TL civarına da güzel bir soğutucu alabilirsiniz.

Oyunlarda performans farkını görmek için aşağıya rastgele bulduğum 1 ay önce atılmış bir video bulunuyor. Kontrol edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer neden X modelinin daha düşük olduğuna kafanız takıldıysa şöyle açıklayayım.
R5 5600X modeli 2020 4. çeyrekte çıkış yapmış bir işlemci fakat R5 5600 modeli 2022 2. çeyrekte çıkmış daha yeni teknoloji kullanan bir işlemci. Yani AMD tarafından daha optimize edilmiş bir işlemci olduğundan dolayı daha sağlıklı ve kararlı çalışıyor.

Geri
Yukarı