Ryzen 5 5600X için geçici ekran kartı önerisi

1030 oyunlarda düşük orta ayarlarda sıkıntı çıkarmıyor galiba ama ben yine de RX 550 almayı düşünüyorum 1030'dan bir tık daha iyiymiş. Siz memnun musunuz kartınızdan? Ben oyun odaklı düşündüğüm için 550'yi düşünüyorum. Oyun için olmasa 1030 tercih ederdim sizin yaptığınız gibi, 1030 daha uygun fiyatta ve yakın performans gösteriyorlar.

Hocam buradan karşılaştır F/P olarak iyi olanı al derim ben.

Hocam buradan karşılaştır F/P olarak iyi olanı al derim ben.
Anladığım kadarıyla aralarında ciddi fark yok ve ulaşılabilirlik açısından benim için kolay olan RX 550 olduğu için onu seçeceğim. İkinci el dışında bulabilsem GTX 660'ı seçebilirdim muhtemelen ama 550 yeterli gelir diye düşünüyorum. Teşekkürler yardımınız için 😌

Anladığım kadarıyla aralarında ciddi fark yok ve ulaşılabilirlik açısından benim için kolay olan RX 550 olduğu için onu seçeceğim. İkinci el dışında bulabilsem GTX 660'ı seçebilirdim muhtemelen ama 550 yeterli gelir diye düşünüyorum. Teşekkürler yardımınız için 😌
Rtx3060 fiyatı baktınız ki bi ara düştü 7 yıl kullanırsınız rahat.

@Pterodactyl Hepsiburada ASUS Phoenix 1030 olan almıştım. Sessiz, genel olarak 40-43 derecelerde geziyor. Boşta şu an 27 derece, ısınması da iyi bu modelin. Oyun olarak aslında şu an tek Valorant yüklü onda da dediğim gibi 1080p Low 300-400FPS veriyor, FPS merak ettiğim için yüklemiştim aslında 😄. Oyun harici işler için web gezinme, video vb. herhangi bir sorun olmadı. Eğer almayı düşünürseniz belki bende olan oyun varsa indirip denemesini yapabilirim. Tabii RX550 4 GB vb. bu karttan daha iyidir F/P değerlendirmesi yapıp iyi bir karar verebilirsiniz. Örneğin bende 2080 vardı satmadan önce, oynadığım zaman tek Valorant oynuyordum 2-3 ay öncesinde verdiği 450-600 arası oluyordu. Şimdi oynamak istesem 300-400 veriyor, işi görüyor. Elbet fiyatlar düşecek.

Merhaba, şu an sistem topluyorum. Geriye birkaç parça ve ekran kartı kaldı. Şu anki durumdan dolayı istediğim ekran kartı maalesef piyasada yok. Geçici süreliğine beni idare edebilecek bir ekran kartı arıyorum. Şu an o fiyatta olmaması gerekse de uygun fiyatta kartlardan almayı düşünüyorum. Zaten pek bir seçenek bulamadım. Fiyatlar 500-1500 TL civarında geziyor.

Başka forumlarda da araştırdım. Sadece bilgisayarı açsın ve temel şeyleri kullansın diyorsam GT710 çok tercih ediliyormuş. Ama biraz da olsa oyun performansına ihtiyaç duyuyorsam GT1030 tercih etmem iyi olurmuş. Benim tercihim oyuna da yönelik bir kart olması.

Tabii ki bu seviyede bir karttan üst düzey performans beklemiyorum. Ama elimde oynayabileceğim bazı eski oyunlarım da var. Bir süre onlarla idare edebilirim diye düşündüm. Bu kartlardan herhangi biri hakkında veya başka bir kart öneriniz varsa hepsine açığım. Bütçe olarak yüksek paralar harcamak istemiyorum dediğim gibi oyunlarda kullanabileceğim şekilde olması yeterli. 2. el almayı düşünmüyorum.

Fazla anladığım bir konu değil ve alırken hata yapabilirim. Toplamak istediğim sistemi de aşağıya yazıyorum.

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS TUF Gaming X570 PLUS.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 16 GB(8*2) 3600 MHz CL16.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro M.2 SSD.
PSU: Corsair 750W RMx 80+ Gold.

Merhaba, şu an sistem topluyorum. Geriye birkaç parça ve ekran kartı kaldı. Şu anki durumdan dolayı istediğim ekran kartı maalesef piyasada yok. Geçici süreliğine beni idare edebilecek bir ekran kartı arıyorum. Şu an o fiyatta olmaması gerekse de uygun fiyatta kartlardan almayı düşünüyorum. Zaten pek bir seçenek bulamadım. Fiyatlar 500-1500 TL civarında geziyor.

Başka forumlarda da araştırdım. Sadece bilgisayarı açsın ve temel şeyleri kullansın diyorsam GT710 çok tercih ediliyormuş. Ama biraz da olsa oyun performansına ihtiyaç duyuyorsam GT1030 tercih etmem iyi olurmuş. Benim tercihim oyuna da yönelik bir kart olması.

Tabii ki bu seviyede bir karttan üst düzey performans beklemiyorum. Ama elimde oynayabileceğim bazı eski oyunlarım da var. Bir süre onlarla idare edebilirim diye düşündüm. Bu kartlardan herhangi biri hakkında veya başka bir kart öneriniz varsa hepsine açığım. Bütçe olarak yüksek paralar harcamak istemiyorum dediğim gibi oyunlarda kullanabileceğim şekilde olması yeterli. 2. el almayı düşünmüyorum.

Fazla anladığım bir konu değil ve alırken hata yapabilirim. Toplamak istediğim sistemi de aşağıya yazıyorum.

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS TUF Gaming X570 PLUS.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 16 GB(8*2) 3600 MHz CL16.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro M.2 SSD.
PSU: Corsair 750W RMx 80+ Gold.
Bende de 5600X B550-E 8x2 4133mhz Ram var ben 1650 alacağım sonra satıp 3070 alacağım.

Geri
Yukarı