Ryzen 5 5600X sistem için ekran kartı önerisi

Hediye getirecek hocam ama 1500 $ ı geçmemesi lazım.

Samsung G5 32 inç. Toplam 1500+100 dolar gibi düşünebilirsiniz.

6900xt alırsam neredeyse işlemcinin yaktığı elektrik bedavaya geliyor. Çok fazla oyun oynamıyorum ama oynarken de yaktığı elektriği hesaplamaya değer mi onu da çok bilemiyorum.

12GB 3080 yerine 6900xt daha iyi olmaz mı?
1440p galiba monitörünüz. O monitörde DLSS veya FSR kullanacağınız sanmıyorum almak istediğiniz kartlarda. O yüzden saf gücü daha yüksek olan RX 6900 XT düşünebilirsiniz. Bütçeniz içerisinde bulunuyordu takip ettiğim kadarıyla.
PSU olarak da bütçe yettiğince şu listeden bakılarak alınabilir : PSU Tier List 4.0
Ben ortalama 750-850W 80+Gold en az 5-6 korumaya sahip bir güç kaynağı öneririm.

Ama teknoloji açısından 3080 çok daha iyi bence oyunlarda daha iyi bir deneyim sunar.

Düz 3080'i pek beğenmiyorum. Kas gücü ve VRAM olarak hem hitap ettiği çözünürlüğe hem de 6900 XT'ye kıyasla zayıf. Teknolojileri evet tabii ki güzel ama ben 3080 Ti'ı daha çok beğeniyorum hem kas gücü hem de VRAM'den. 6900 XT de pekala öyle ayrıca güç tüketimi inanılmaz düşük.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1440p galiba monitörünüz. O monitörde DLSS veya FSR kullanacağınız sanmıyorum almak istediğiniz kartlarda. O yüzden saf gücü daha yüksek olan RX 6900 XT düşünebilirsiniz. Bütçeniz içerisinde bulunuyordu takip ettiğim kadarıyla.
PSU olarak da bütçe yettiğince şu listeden bakılarak alınabilir : PSU Tier List 4.0
Ben ortalama 750-850W 80+Gold en az 5-6 korumaya sahip bir güç kaynağı öneririm.
Evet monitör 2K. PSU öneriniz için teşekkür ederim. Çin'de daha çok kendi yerel markaları yaygın ama listeden bulmaya çalışacağım. Onlarda vardır illaki.

Evet monitör 2K. PSU öneriniz için teşekkür ederim. Çin'de daha çok kendi yerel markaları yaygın ama listeden bulmaya çalışacağım. Onlarda vardır illaki.

Sen 3080 Ti indirtmeye bak olmazsa 6900 XT en iyi alternatiftir derim. Hazır hediye geliyor daha aşağıya inmeye gerek yok. Bir de nereden geliyor bu misafir? Avrupa ise koca bir kutu Leonidas çikolatası da getirsin yanında buralarda bulunmuyor, lezzet olarak rakipsizdir.

Tamamen fiyata göre hareket edin. Ucuza 6900XT bulunuyorsa onu alırsınız, benzer fiyata RTX 3080TI veya üstü bulunuyorsa Nvidia tercih edersiniz.

Düz 3080'i pek beğenmiyorum. Kas gücü ve VRAM olarak hem hitap ettiği çözünürlüğe hem de 6900 XT'ye kıyasla zayıf. Teknolojileri evet tabii ki güzel ama ben 3080 Ti'ı daha çok beğeniyorum hem kas gücü hem de VRAM'den. 6900 XT de pekala öyle ayrıca güç tüketimi inanılmaz düşük.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet güç tüketimi ciddi düşük 6900xt kartının. Yazılımsal sıkıntıları çözebildimi AMD tarafı? Yurtdışından geleceği için garantisi olmayacak, iade etme şansım da yok. Eğer yazılım konusunda sıkıntı yoksa 6900xt düşüneceğim.
Sen 3080 Ti indirtmeye bak olmazsa 6900 XT en iyi alternatiftir derim. Hazır hediye geliyor daha aşağıya inmeye gerek yok. Bir de nereden geliyor bu misafir? Avrupa ise koca bir kutu Leonidas çikolatası da getirsin yanında buralarda bulunmuyor, lezzet olarak rakipsizdir.

Çin'den gelecek hocam. Fiyat olarak 6900XT biraz daha uygun diye yanına bir sıvı soğutma ekletebilirim belki. Malum oralarda ucuz buraya göre 😄

Evet güç tüketimi ciddi düşük 6900xt kartının. Yazılımsal sıkıntıları çözebildi mi AMD tarafı? Yurtdışından geleceği için garantisi olmayacak, iade etme şansım da yok. Eğer yazılım konusunda sıkıntı yoksa 6900xt düşüneceğim.

6000 serisi güzel gidiyor, bir yazılım sorunu yok ancak iade edememe riski varsa direkt pas geçip 3080/3080 Ti da odaklanabilirsin.

Çin'den gelecek hocam. Fiyat olarak 6900XT biraz daha uygun diye yanına bir sıvı soğutma ekletebilirim belki. Malum oralarda ucuz buraya göre 😄

Yeston'un Sakura kartlarından getirsin benzersiz olur. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı