Ryzen 5 5600X için hava soğutma önerisi

Bütçeniz kısıtlı ama ben bu kasada sistem yükseltmeyi önermem. Çağın gerisinde kalması bir yana çoğu açıdan kullanıcıyı kısıtlıyor. Kış yaklaşırken kasanızı yenileyip stok soğutucuyla idare ederek 2022 yazında birikmiş bütçeniz ile orta halli hava soğutma alsanız yeterli. Sırf kasanıza uymadığı için güzel performans verebilecek ürünlerden uzaklaşıyorsunuz haliyle.
Teşekkür ederim öneriniz için. Peki bahsettiğiniz orta halli hava soğutma önerebilir misiniz ? Şimdiden fiyatını takip etmeye başlayayım.

Hocam bunlar nasıldır düz kullanmayı düşünüyorsanız.
5600x'i soğutması için yeterlidir diyorsanız benim açımdan hiçbir problem yok. Hem oyun oynayıp hem render alıyorum bu arada.
Şu bütçenize uyar mı? PBO kapalı, iş görür diye düşünüyorum. Daha ucuz yollu sıvı soğutma varsa, onlara da bakılabilir.
PBO nedir ? İşlemci için yeterli diyorsanız düşünebilirim.
ID-Cooling SE-224-XT. Mevcut işlemciniz için çok güzel bir seçenek.
Yanlış bakmadıysam 154mm uzunluğu var bu ürün de kasaya büyük gelecektir.
Sığıyorsa ID Cooling SE-224-XT veya Scythe Fuma 2 önerebilirim.
Sıvı soğutma tavsiye etmem, zaten 500 TL bütçeyle zor.
Her iki ürünün de yüksekliği 154mm olarak gözüküyor yani büyük gelecektir. Bütçe için şunu söyleyebilirim iyi bir ürün ve yeterli gelecekse ileride daha iyi bir ürün alabilirim. Tabi o zamana kadar oyunlarda ve render işlemlerinde stok soğutucu yeterli olur mu onu bilemiyorum.

Yanlış bakmadıysam 154mm uzunluğu var bu ürün de kasaya büyük gelecektir.
Size önceki yorumumda da bu kasa için F/P ürünlerini kullanamayacağınızı belirttim. Kasanın dizaynı eski. Bu açıdan size ciddi kısıtlamalar getiriyor. Bütçeniz dahilinde bu ürünü alabiliyorsanız ama kasanız el vermiyorsa sorun kasadır ki öyle. O yüzden kasayı değiştirip bu kış aylarında stok soğutucu ile devam edip 2022'de soğutucu değiştirmeniz faydalı olur demiştim.

Size önceki yorumumda da bu kasa için F/P ürünlerini kullanamayacağınızı belirttim. Kasanın dizaynı eski. Bu açıdan size ciddi kısıtlamalar getiriyor. Bütçeniz dahilinde bu ürünü alabiliyorsanız ama kasanız el vermiyorsa sorun kasadır ki öyle. O yüzden kasayı değiştirip bu kış aylarında stok soğutucu ile devam edip 2022'de soğutucu değiştirmeniz faydalı olur demiştim.
Anladım teşekkür ederim ancak bütçe açısından kasa değiştirmem pek mümkün gözükmüyor şu an için. Bir de kasaya uygun şöyle bir soğutucu buldum ama yeterli gelir mi bilemiyorum.
DEEP COOL GAMMAXX C40

Anladım teşekkür ederim ancak bütçe açısından kasa değiştirmem pek mümkün gözükmüyor şu an için. Bir de kasaya uygun şöyle bir soğutucu buldum ama yeterli gelir mi bilemiyorum.
DEEP COOL GAMMAXX C40
Bu verimli bir seçim olmaz. 400 TL civarındaki bütçeniz sizi indirim dahilinde MSI MAG FORGE 100 serilerine götürebilir. Şu an 500 TL'yi aşan fiyatları ile alınmazlar. 500 TL aşılmadan Dark Maxima V12 alınabilir. En azından şunu bilin: Kasanız el vermiyor diye 9 cm fan barındıran bir kule tipi soğutucu almanız ya da yatay dizayna sahip hava soğutmalar tercih etmeniz doğru durmayacak.

Bu verimli bir seçim olmaz. 400 TL civarındaki bütçeniz sizi indirim dahilinde MSI MAG FORGE 100 serilerine götürebilir. Şu an 500 TL'yi aşan fiyatları ile alınmazlar. 500 TL aşılmadan Dark Maxima V12 alınabilir. En azından şunu bilin: Kasanız el vermiyor diye 9 cm fan barındıran bir kule tipi soğutucu almanız ya da yatay dizayna sahip hava soğutmalar tercih etmeniz doğru durmayacak.
Teşekkür ederim bu kasaları takibe aldım en azından ileriye dönük olması için değiştirmeyi aklımda bulunduracağım.
Bir de sanırım yine bana uygun bu kez 12cm fanlı bir soğutucu buldum. Yorumlarında 3700x'i soğutabildiği söylenmiş. Sizce yeterli olur mu ?
Dark Freezer X126 12cm

Yeni konular

Geri
Yukarı