Ryzen 5 5600X için hava soğutma önerisi

ambargo

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x - MSI GeForce RTX 3060 TI VENTUS 3X - MSI B550M MORTAR WI-FI - CORSAIR (2x16GB) DDR4 3600 MHz
Meslek
Grafik Tasarımcı
Mevcut kasamın (CORSAIR CARBIDE SPEC-05) desteklediği maksimum yükseklik 150mm. Kasaya uygun rahatça sığabilecek ürünleri araştırdığımda 5600X için yeterli olamayabileceği söylenmiş.
Ben de kule tipi olanlardan değil de daha çok şu tarz (Be Quiet! Shadow Rock Lp) yatay şekilde olanları tercih etmem daha mantıklı olur diye düşündüm.
738800992_0.jpg
Yalnız bu bütçemi biraz aşan bir ürün ama gayet iyi soğutur derseniz bütçemi zorlayabilirim. Ya da bu ürün gibi başka daha iyi soğutucular varsa önerir misiniz ?

240 a kadar sıvı soğutucu destekliyor. Sıvı soğutucu takmayı düşünür müsün? Çünkü bu boyut hava soğutucu çok mantıklı değil gibi

240 a kadar sıvı soğutucu destekliyor. Sıvı soğutucu takmayı düşünür müsün? Çünkü bu boyut hava soğutucu çok mantıklı değil gibi
Bütçem 400₺ civarında. Sıvı soğutma alacaksam sıcaklık göstergesi olan kaliteli bir şey olsun istiyorum ancak onlar da en ucuz 2000₺'dan başlıyor.

NH-U14s tavsiye ederim 3600X te kullandım ve halen 5600 X te kullanıyorum sorunsuz ve buz gibi boşta 33-34 dereceler yük altında, en ağır stres testinde 65 dereceyi geçmedi, sıvı soğutma alma fan sesleri, su sesi, pompa sesi ve 4-5 yıl sonra soğutmada etkinlik kaybı vs bir sürü dert al kule tipi 2-3 yılda bir Noctua termal macun yenile evladın bile kullanır.
Bütçen kısıtlıysa gene Noctua 2. el kule tipi al.

NH-U14s tavsiye ederim 3600X te kullandım ve halen 5600 X te kullanıyorum sorunsuz ve buz gibi boşta 33-34 dereceler yük altında, en ağır stres testinde 65 dereceyi geçmedi, sıvı soğutma alma fan sesleri, su sesi, pompa sesi ve 4-5 yıl sonra soğutmada etkinlik kaybı vs bir sürü dert al kule tipi 2-3 yılda bir Noctua termal macun yenile evladın bile kullanır.
Bütçen kısıtlıysa gene Noctua 2. el kule tipi al.
Teşekkürler ama gördüğüm kadarıyla 165mm uzunluğu var kasaya sığması imkansız.

Bütçeniz kısıtlı ama ben bu kasada sistem yükseltmeyi önermem. Çağın gerisinde kalması bir yana çoğu açıdan kullanıcıyı kısıtlıyor. Kış yaklaşırken kasanızı yenileyip stok soğutucuyla idare ederek 2022 yazında birikmiş bütçeniz ile orta halli hava soğutma alsanız yeterli. Sırf kasanıza uymadığı için güzel performans verebilecek ürünlerden uzaklaşıyorsunuz haliyle.

Geri
Yukarı