Ryzen 5 5600X için soğutucu tavsiyesi

Corsair bu işte daha iyi, ayrıca parçalar ne kadar soğuk çalışırsa o kadar uzun ömürlü olur. Ben de 3600 kullanıyorum 65W'lık bi işlemci fakat 240MM 3900X'i bile serin çalıştırabilecek bir soğutma kullanıyorum, çünkü beni oyun oynarken 45-46 derecelerde ve neredeyse %30 güçte çalışan fanları görmek beni iyi hissettiriyor.

Ayrıca arkadaş bizden sıvı soğutma önerisi istemiş, sizin sıvı soğutmadan çok çok daha düşük performanslı "düşük" seviye bir hava soğutma önermeniz gerçekten garip.

Dediğiniz kadar serin çalışıyor ise tercihim kesinlikle Corsair'dan yana olacaktır. Bir konuda 3600X'in yük altında 65-70 derecelerde çalıştığını okudum. O yüzden biraz çekindim tercih etmekte. Asus ile Corsair H100i arasında gidip gelmekteyim.

Dediğiniz kadar serin çalışıyor ise tercihim kesinlikle Corsair'dan yana olacaktır. Bir konuda 3600X'in yük altında 65-70 derecelerde çalıştığını okudum. O yüzden biraz çekindim tercih etmekte. Asus ile Corsair H100i arasında gidip gelmekteyim.
Benimki 3600, oyunlarda tam yükte olmadığını unutmayın. Ayrıca kasamın hava akışı oldukça iyi 4 intake fanı ve 3 egzoz fanı var, sıvı soğutma da egzoz olarak çalışıyor. İstediğiniz bir oyun varsa test edebilirim.
Ayrıca tam olarak 13 kw/m'lik Cooler Master MasterGel Maker termal macun kullanıyorum normal bir termal macunun iletim değeri en fazla 5 oluyor genelde.

B550 Gaming Edge Wifi - 5600X kullanıyorum memnunum.

Geri
Yukarı