Ryzen 5 5600X için stok soğutucu yeterli mi?

UgurTRN

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X almayı düşünüyorum. RTX 3070'li bir sistem. Stok soğutucusunu kullansam yeterli olur mu Max 4 bin harcayabilirim işlemci ve soğutucusuna ne önerirsiniz?

Bütçeniz güzel bir soğutucu + işlemciyi almaya yetiyor, bence bir deneyin olmazsa soğutucu öneririz.

Bildiğim kadarıyla ucu ucuna yetiyor, Ryzen 5 3600 gibi biraz.

En kötü Wraith Prism soğutucu ile kullanılmalı. Şahsen bende öyle bir işlemci olsa sağlam bir sıvı soğutma alıp işlemciye bir OC çekerim oh miss.

En kötü Wraith Prism soğutucu ile kullanılmalı. Şahsen bende öyle bir işlemci olsa sağlam bir sıvı soğutma alıp işlemciye bir OC çekerim oh miss.
hocam zaten en iyisi öyle ama 1 yıldır biriktirdiğim para. 1-2 ay kullandıktan sonra bir sıvı soğutucu alacağım ama işte o 1-2 ay için herhangi bi sıkıntı çıkartırmı

Yeterli gelmeme ihtimali yüksek. Zira Da'nın videosunda Wraith Prism ile bile oyunda 80 dereceyi görüyordu. Muhtemelen BIOS Update ile düzeltirler fakat şu an için hiç yeterli gelmiyor bana. Hele 3600 ile aynı TDP değerine ve soğutucuya sahipken ısınmaması elden değil.

Daha önce hiçbirimiz alamadı. Alın değerlere bakalım.

Neye dayanarak bu kanıya vardınız. Ukalalık değil cidden merak ediyorum.

Bu kadar da güçlü bir işlemci için stok soğutucu bence yeterli değil kutudan çıkan soğutucu işlemciye hakaret gibi bir şey.
Hocam zaten en iyisi öyle ama 1 yıldır biriktirdiğim para. 1-2 ay kullandıktan sonra bir sıvı soğutucu alacağım ama işte o 1-2 ay için herhangi bir sıkıntı çıkartır mı?

1-2 ay için sıkıntı olmaz.

1604917177673.png
Aynı konuyu ben de düşünüyorum ve şu çok cazip geliyor. ek olarakta 25$ steam kodu vermekte.

Geri
Yukarı