Ryzen 5 5600X için Stok Soğutucu Yeterli mi?

Rastgele geliyor anladığım kadarıyla kötü soğutucular da gelebiliyormuş arkadaşın belirttiği gibi. Peki sistemimi topladığım yerden sıvı soğutma alsam, her parçanın kutusu bana ayrı ayrı gönderiliyor o arada işlemcinin kutusunda stok soğutucu da gönderilir mi? Belki ileride kullanmayı düşünürüm tam da emin olamadım kullanıp kullanmamaktan.
İşlemci KUTU HALİNDE geliyorsa içinde soğutucu ile geliyor sıkıntı yapma ve bence önce işlemci gelsin bir bak kötü bir soğutucu gelirse sonradan sıvı soğutucu al yani o gelene kadar stok soğutucu idare eder seni darlanma

Merhaba, Ryzen 5 5600X ile bir sistem topluyorum. Çoğunlukla oyun oynayacağım bir sistem hazırlıyorum. Forumda stok soğutucunun yeterli olup olmadığı ile ilgili bir sürü başlığa baktım ama tatmin eden bir cevap bulamadım. Odam küçük ve yaz aylarında cam açsam bile sıcak olabiliyor. Bunun da bir ısınma nedeni olarak düşünüyorum.

Forumda en çok önerilen olarak gördüğüm sıvı soğutma SilverStone PF360 modeliydi. Şöyle bir karışıklık yaşadım, bazı yerlerde 240 mm soğutucunun da yeterli geldiği yazıyordu. Hangisini tercih etmeliyim ya da hiç gerek yok mu diyorsunuz? 240 mmlik modelini de alabilirim, aralarında 250 TL fark var ya da başka bir şey de önerebilirsiniz. Sistemi Sinerji üzerinden topladığım için orada bulunan bir ürün önerirseniz harika olur. Kasa olarak Cooler Master TD500 tercih ettim. Bütçem mümkünse 1300 TL'yi geçmeyecek şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 5600X, stok soğutucu ile kullanılıyor.

O nasıl oluyor tam olarak? Kasanızın hava akışında mı sorun var ya da belki odanız sıcak oluyordur. Belki de işlemciye çok yük bindiren bir işle uğraşıyor olabilirsiniz. Sıvı soğutma olduğu halde bu kadar yüksek bir değer çıkabilir mi?
Odam sıcak değil, camlar sürekli açık oluyor. Kasanın hava sirkülasyonunda sorun olsa ekran kartım da ısınırdı. Sadece oyun oynayan birisiyim ben, genelde %50 civarı kullanımda oluyor. Deepcool Gammax L120 V2 soğutucu kullanıyorum, sıcaklık dediğim gibi 80 dereceyi görüyor. Zaten bu akşam Silverstone PF240 alacağım.

Odam sıcak değil, camlar sürekli açık oluyor. Kasanın hava sirkülasyonunda sorun olsa ekran kartım da ısınırdı. Sadece oyun oynayan birisiyim ben, genelde %50 civarı kullanımda oluyor. Deepcool Gammax L120 V2 soğutucu kullanıyorum, sıcaklık dediğim gibi 80 dereceyi görüyor. Zaten bu akşam Silverstone PF240 alacağım.
Anladım, 120mm yeterli gelmiyordur belki de. Ben de pazartesi kısa zamanda almayı düşünüyorum .Kullandıktan sonra sıcaklık değerlerinizi ve yorumlarınızı paylaşırsanız harika olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı