Ryzen 5 5600X ile uyumlu anakart tavsiyeleri

feeliN

Centipat
Daha fazla  
Selamlar 😌 Aranıza yeni katıldım. Çok yakın bir zamanda Ryzen 5 5600X bir işlemci alacağım fakat anakart konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Asus Tuf B450M-Pro anakart düşünüyorum. Siteden baktığımda Ryzen 5 5600X (Vermeer) yazıyor. Bu konuda bilgisi olan dostlarım varsa yardımcı olabilir mi?

Selamlar 😌 Aranıza yeni katıldım. Çok yakın bir zamanda Ryzen 5 5600X bir işlemci alacağım fakat anakart konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Asus Tuf B450M-Pro anakart düşünüyorum. Siteden baktığımda Ryzen 5 5600X (Vermeer) yazıyor. Bu konuda bilgisi olan dostlarım varsa yardımcı olabilir mi?
Hocam size tavsiyem bütçeyi arttırıp B550 almanız fakat alamam derseniz şunu önerebilirim:

Selamlar 😌 aranıza yeni katıldım. Çok yakın bir zamanda Ryzen 5 5600X bir işlemci alacağım fakat anakart konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Asus Tuf B450M-Pro anakart düşünüyorum. Siteden baktığımda Ryzen 5 5600X (vermeer) yazıyor. Bu konuda bilgisi olan dostlarım varsa yardımcı olabilir mi?

Gigabyte B450M S2H V2 destekliyor o işlemciyi kullanıyorum sorun yok ama dikkat et V2 olanı.

Hocam size tavsiyem bütçeyi arttırıp B550 almanız fakat alamam derseniz şunu önerebilirim:
Bu anakart giriş-orta seviye çoğu B550'den iyiymiş.

Gigabyte B450M S2H V2 destekliyor o işlemciyi kullanıyorum sorun yok ama dikkat et V2 olanı.

Hocam evet destekliyor, hatta A320 anakarta bile takılabiliyor ve üreticiler destek veriyor fakat o işlemciyi alıp giriş seviyesi bir anakarta koymak mantıksız olur. (Geçici olarak alıp sonra yenileyeceksen bir şey diyemem.)
Bu anakart giriş-orta seviye çoğu B550'den iyiymiş.

Evet hocam. Giriş seviyesi bir B550'den daha iyi.

B450M-PRO ile BIOS güncellemesi sayesinde uyumlu. Bütçe ne kadardı ona göre birkaç öneri sunabilirim.
800-1000 TL arası bir bütçem var anakart için.
Önerdiğiniz anakarta muhakkak bakacağım.Çok teşekkür ederim.

800-1000 TL arası bir bütçem var anakart için.
Hocam hiç giriş seviyesi bir B550 almayın. Direk B450 Tomahawk alırsanız daha iyi olur.

Önerdiğiniz anakarta muhakkak bakacağım.Çok teşekkür ederim.
Edit: Tamam hocam isterseniz tekrar konu açıp iyi olup olmadığını sorabilirsiniz fakat çoğu kişi iyi olduğunu söyleyecektir. 😀

Hocam hiç giriş seviyesi bir B550 almayın. Direk B450 Tomahawk alırsanız daha iyi olur.

Edit: Tamam hocam isterseniz tekrar konu açıp iyi olup olmadığını sorabilirsiniz fakat çoğu kişi iyi olduğunu söyleyecektir. 😀
Opera Anlık Görüntü_2021-03-25_162547_tr.msi.com.png

Destek sayfasında yer alan Vermeer olarak adlandırılan farklı bir sürüm değil dimi burada Çekirdek Adı bu şekilde adlandırılmış.

Geri
Yukarı