Ryzen 5 5600X işlemci kaç MHz RAM destekler?

Merhabalar, herkese tekrar'dan tavsiyeniz ve bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim 💖aşağıdaki linkteki ramleri aldım şuan kullanıyorum herhangi bir problem göremedim. Xmp profilini seçip ayar yapmaya gerek kalmadan sistem ayarladı 3600 MHz ve 1.37 volt ile çalışıyor

Son düzenleme:
5000 serisinin tamamına yakını ve 3000 serisinin çoğunda 3600 MT/s kullanmak için XMP hariç herhangi bir ayar yapmaya gerek yok. İşlemci bazında bu, yüksek kapasiteli veya Dual Rank bellekler kullanılırsa işler değişebilir.

İlk olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Üstte de dediğim gibi birkaç konuda yaşanılan kararsızlık sorunları - yavaş açılma, kasma, donma gibi sorunlar- olduğundan dolayı bir bilgilendirme yapmıştım. Sorunların nadirliği hakkında da bir bilgim yoktu. Tekrardan verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

@Sahin kirik dostum sende kararlı diye başkasında kararlı çalışacak diye bir şey yok. Kaç tane konu gördüm sırf RAM ve işlemci frekansları uyuşmadığı için kararsızlık sorunları vardı. Sende olmayabilir bende de yok, arkadaşa deneme gibi kesin yargılar vermedim. XMP çoğu sistemde kararsızlık sorunlarına yol açar hele ki AMD sistemlerde. Sende olmuyor diye başkalarının yaşadığı sorunları yol etmez.

Öyle hemen kesin yargı sunmamaman gerek. Ben hiçbir kesin yargıda bulunmadım, sadece uyardım. Kararlılık sorunu olabilir dedim hatta en sonda denemeden bir yargıya varılmaz diye de belirttim.

Güzel kardeşim ön yargı değil kesin bilgi söylüyorum DDR4 sistemde 3200MHz 2x8 16 GB RAM'ler en iyi stabil sekilde calısıyorlar artık. Ben1 yıl boyunca 4 RAM slotu kullandım agzın acık kalacak burayı iyi oku.

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16​

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18​

1 yıl böyle kullandım bir kez olsun mavi ekran almadım. DDR4'ler de sıkıntı yok gayet akıcı kullanabiliyorsun. Aldığınız RAM markaları önemli sistemlerde şu an DDR4 sistemlerde en iyi stabil calıscan RAM'lar Corsair Vengeance LPX modelleri.

Bak bu RAM'lerin benzerlerini asla DDR5 de kullanamazsın anında mavi ekran alırsın. Paran çöp olur ama artık DDR4 oturmus miss gibi olmus sistem stabilleri.

Arkadaşımda XPG vardı ha bire mavi ekran alıyordu 3200 modelinde Vengeance'ye gecirdim rahatladı hiç mavi ekran almadı. Ben burada bir şey anlatıyorsam sizin düşündüğüm için anlatıyorum bizzat yaşadığım şeyleri anlatıyorum ön yargılı konusmuyorum hani yazısıyoruz ya burada belki sana öyle manada gelmiş olabilir yazdıklarım.

Bir arkadaşınız bir dostunuz bir kardeşiniz olarak bir şey diyorsam dinle beni. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

RAM alacaksanız DDR4 icin Corsair Vengeance LPX modeli alın pişman olmazsınız hiçbir zaman

Merhaba, herkese Tekrar'dan tavsiyeniz ve bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim 💖aşağıdaki linkteki RAM'leri aldım şu an kullanıyorum herhangi bir problem göremedim. XMP profilini seçip ayar yapmaya gerek kalmadan sistem ayarladı 3600 MHz ve 1.37 volt ile çalışıyor.

Hayırlı olsun kardeşim miss gibi cillop olmus hayrını gör asla mavi ekran alma...

Güzel kardeşim ön yargı değil kesin bilgi söylüyorum DDR4 sistemde 3200MHz 2x8 16 GB RAM'ler en iyi stabil sekilde calısıyorlar artık. Ben1 yıl boyunca 4 RAM slotu kullandım agzın acık kalacak burayı iyi oku.

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16​

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18​

1 yıl böyle kullandım bir kez olsun mavi ekran almadım. DDR4'ler de sıkıntı yok gayet akıcı kullanabiliyorsun. Aldığınız RAM markaları önemli sistemlerde şu an DDR4 sistemlerde en iyi stabil calıscan RAM'lar Corsair Vengeance LPX modelleri.

Bak bu RAM'lerin benzerlerini asla DDR5 de kullanamazsın anında mavi ekran alırsın. Paran çöp olur ama artık DDR4 oturmus miss gibi olmus sistem stabilleri.

Arkadaşımda XPG vardı ha bire mavi ekran alıyordu 3200 modelinde Vengeance'ye gecirdim rahatladı hiç mavi ekran almadı. Ben burada bir şey anlatıyorsam sizin düşündüğüm için anlatıyorum bizzat yaşadığım şeyleri anlatıyorum ön yargılı konusmuyorum hani yazısıyoruz ya burada belki sana öyle manada gelmiş olabilir yazdıklarım.

Bir arkadaşınız bir dostunuz bir kardeşiniz olarak bir şey diyorsam dinle beni. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

RAM alacaksanız DDR4 icin Corsair Vengeance LPX modeli alın pişman olmazsınız hiçbir zaman

Hayırlı olsun kardeşim miss gibi cillop olmus hayrını gör asla mavi ekran alma...
Umarım almam ayrıca bilgilerin için teşekkür ederim.😂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı