Ryzen 5 5600X işlemci Minecraft oynarken 80 derece

Arda 30

Centipat
Daha fazla  
Bu işlemci hakkında çok konu açtım ama yapacak bir şey yok 80 derece Minecraft içinde bir Launcher'dan oynuyorum işlemci Ryzen 5 5600X ekran kartı RX6600.

Dosya Ekleri

• cr.PNG
    cr.PNG
    219,1 KB · Görüntüleme: 59
Hocam termal macun ve temizlik yaparsanız biraz geçicektir aynı sorunu bende yaşıyorum yarın bir termal macun değiştirip temizlik yapacağım PC'ye bir de PC'ye virüs bulaşmış olabilir işlemciye yük bindirir işlemciniz ısınır Kaspersky ile tarama yapın ve hız aşırtma(overclock)yaptıysanız geri orijinaline döndürün.

Hocam termal macun ve temizlik yaparsanız biraz geçicektir aynı sorunu bende yaşıyorum yarın bir termal macun değiştirip temizlik yapacağım PC'ye bir de PC'ye virüs bulaşmış olabilir işlemciye yük bindirir işlemciniz ısınır Kaspersky ile tarama yapın ve hız aşırtma(overclock)yaptıysanız geri orijinaline döndürün.
overclock yapmadım sistem 2 haftalık belki sinerji bilgisayar yapmıştır onun haricinde bilgisayarı her gün tozdan arındırıyorum hiç bir fikrim yok gta da 75 derece normalde bu oyunda minecraft yani

Bu işlemci hakkında çok konu açtım ama yapacak bir şey yok 80 derece Minecraft içinde bir Launcher'dan oynuyorum işlemci Ryzen 5 5600X ekran kartı RX6600.

Hocam sanki sıcaklık değerleri normal gibi 75-80 derece arası normaldir bu oyunda(bence)

Overclock yapmadım sistem 2 haftalık belki Sinerji bilgisayar yapmıştır onun haricinde bilgisayarı her gün tozdan arındırıyorum hiçbir fikrim yok GTA da 75 derece normalde bu oyunda Minecraft yani.

Hocam ısı değerleri normal bir şey yok sakınca etmeyin.

Overclock yapmadım sistem 2 haftalık belki Sinerji bilgisayar yapmıştır onun haricinde bilgisayarı her gün tozdan arındırıyorum hiçbir fikrim yok GTA da 75 derece normalde bu oyunda Minecraft yani.

Benim PC normalde oyunlarda 70-80 derece giderken şu an 90-100 arası hem laptop hem de 2 senelik hiç bakım yapılmadı yarın yapacağım.

Anlık olarak mı çıkıyor yoksa bir süre sonra daha aşağılara iniyor mu?
yani 75 80 derecelerde fps yi 200 e kısıtlayınca 74 lere iniyor

Hocam sanki sıcaklık değerleri normal gibi 75-80 derece arası normaldir bu oyunda(bence)

Hocam ısı değerleri normal bir şey yok sakınca etmeyin.
yani evet valorant gibi oyunlarda 75 derece gayet normal ama minecraft küp küp yani 700fps den aşşağıya inmeyen bir oyun

Yani 75 80 derecelerde FPS'yi 200'e kısıtlayınca 74'lere iniyor.

Yani evet Valorant gibi oyunlarda 75 derece gayet normal ama Minecraft küp küp yani 700FPS'den aşağıya inmeyen bir oyun.

200'den de fazla FPS alıyorsanız normal o sıcaklıklar, kule tipi bir fan almalısınız o işlemciye de.

Bu seriler fazla Watt çekebiliyor stok fan varsa üstünde maddiyatın uygun olduğu bir vakit güzel soğutucu ekleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı